Rozlicz PIT w GdańskuWyniki loterii


Dziękujemy za udział w loterii.
Zobacz wylosowane numery
Sprawdź regulamin


Tu znajdziesz listę laureatów loterii

NAGRODY W LOTERII

Nagroda główna

TOYOTA YARIS HYBRID WERSJA PREMIUM

x 15

ROWER MIEJSKI
BEST GELA

x 50

KARTA MIESZKAŃCA
Z DOŁADOWANYM 5-MIESIĘCZNYM BILETEM
KOMUNKACJI MIEJSKIEJ

ILE KOSZTUJE MIASTO?


Jakie są najważniejsze źródła dochodów i wydatków Gdańska?
Twój podatek to zadbany park, lepszy chodnik, większy plac zabaw, nowy basen i wiele innych.
Zobacz, jak skonstruowany jest budżet miasta. Z czego miasto czerpie dochody i na co je wydaje?
Skorzystaj z kalkulatora i wylicz w bardzo prosty sposób, ile pieniędzy z twojego podatku trafi do budżetu miasta

NASI AMBASADOROWIE

Sebastian Mila

Piłkarz
KS Lechia Gdańsk

Kapitan Lechii Gdańsk występujący na pozycji pomocnika. Reprezentant Polski. Przez kilka sezonów grał dla Śląska Wrocław, wygrywając z drużyną Mistrzostwo Polski. To on 11 października 2014, po asyście Roberta Lewandowskiego, strzelił decydującą bramkę w historycznym meczu Polska – Niemcy, ustalając wynik spotkania na 2:0.


Paweł Stawicki

Szef kuchni
w restauracji Mercato

Pochodzi z Grudziądza. Szlify zawodowe zdobywał w europejskich hotelach i restauracjach, m.in. w Warszawie, Londynie czy Oslo. W Gdańsku mieszka i pracuje od 10 lat. Decyzję o wyjeździe z rodzinnego Grudziądza podjął dwa dni po skończeniu Technikum Gastronomicznego. Obecnie jest szefem kuchni w restauracji Mercato w hotelu Hilton w Gdańsku.

Anish Saraf

Właściciel firmy kurierskiej
Let's deliver

Pochodzi z Kalkuty. Do Gdańska trafił osiem lat temu i tu prowadzi swój startup Let’s Deliver. Niektórzy nazywają go „uberem dla przesyłek”. Firma stara się maksymalnie skrócić czas dostawy zakupów internetowych, kwiatów czy jedzenia. Aktualnie zatrudnia prawie 100 osób, z czego około 90 w Gdańsku.

Natalija Shkinder

Absolwentka
 Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku

W październiku 2016 obroniła dyplom na kierunku turystyka międzynarodowa w WSB. Dlaczego tutaj? Bo kocha podróżować i od zawsze chciała studiować za granicą. Popatrzyła na mapę i po prostu wybrała Gdańsk. Pochodzi z miejscowości Równe na Ukrainie.

Roberto Polce

Pilot i przewodnik
turystyczny

Trafił do Gdańska w latach osiemdziesiątych zafascynowany ruchem Solidarności. Oczarowany miastem, tutaj zamieszkał. Tłumacz, dziennikarz, autor wielu publikacji, przewodnik. Raz w miesiącu organizuje spotkania z włoską społecznością w Trójmieście.

Pytania i odpowiedzi

Udział w loterii może wziąć osoba zamieszkała na terenie miasta Gdańska, która złożyła deklarację podatkową PIT za 2017 rok w jednym z urzędów skarbowych w Gdańsku, właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazała w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Tak. Loteria jest skierowana do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT w Gdańsku za 2017 rok, wpisując gdański adres zamieszkania w deklaracji - dla tych, którzy rozliczają się tutaj od lat oraz tych, którzy zrobią to po raz pierwszy.

Według definicji to ośrodek interesów życiowych - osobistych i gospodarczych. Przy czym centrum interesów osobistych to powiązania rodzinne, towarzyskie, aktywność społeczna, obywatelska, działalność polityczna w organizacjach społecznych etc.). Natomiast ośrodek interesów gospodarczych to działalność zarobkowa (praca, działalność gospodarcza, źródła dochodów, inwestycje, majątek etc. Podatnik sam musi zdecydować, gdzie jest centrum jego życia (miejsce zamieszkania).

W loterii może wziąć udział każda pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkała na terenie miasta Gdańska, która złożyła deklarację podatkową PIT za 2017 rok w jednym z urzędów skarbowych w Gdańsku, właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazała w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

W loterii nie mogą brać udziału pracownicy organizatora loterii oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych Gminy Gdańsk i ich zastępcy oraz członkowie zarządów gminnych osób prawnych. Zakaz dotyczy także członków rodzin ww. osób; przez „członków rodzin” rozumie się: małżonka, zstępnych, wstępnych, osoby pozostające w stosunku przysposobienia, pasierba, pasierbicę, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów. Pracownikiem w rozumieniu regulaminu jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę.

Nie, to jest poza Gdańskiem. Udział w loterii mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które w deklaracji podatkowej PIT wskażą Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Pod warunkiem, że w zeznaniu podatkowym zostanie wpisany gdański adres zamieszkania i odpowiedni Urząd Skarbowy w Gdańsku.

Oczywiście, jeśli do tej pory rozliczała PIT w Gdańsku. Jeśli natomiast zmiana miejsca zamieszkania na Gdańsk została wprowadzona do systemu dopiero w roku 2018, to deklarację podatkową PIT za 2017 rok należy złożyć do Urzędu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania w roku 2017 (wprowadzonego w systemie), czyli poza Gdańskiem. Wówczas udział w loterii nie jest możliwy.

Tak. Należy wskazać w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Nie. PIT, a właściwie jego pierwsza strona, jest potrzebna tylko w przypadku wygrania którejś z nagród (pkt 12.3 – regulaminu loterii).

Nawet w przypadku wspólnego rozliczania deklaracji podatkowej PIT razem z małżonkiem, każdy z nich jako podatnik może zgłosić się do loterii. Warunkiem jest wskazanie w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania.

Tak. Należy ponownie złożyć PIT w Urzędzie Skarbowym w Gdańsku właściwym miejscowo dla aktualnego miejsca zamieszkania - tak jakby się rozliczało samemu. Dodatkowo należy do deklaracji PIT dołączyć krótkie pismo wyjaśniające poniższej treści: "Z uwagi na to, że pracodawca złożył w moim imieniu deklarację podatkową PIT w poprzednio właściwym Urzędzie Skarbowym - składam ponownie deklarację podatkową, jako korektę, z aktualnym miejscem zamieszkania w Gdańsku".

Nagroda nie podlega wymianie na gotówkę ani na jakiekolwiek inne nagrody rzeczowe.

Oczywiście. Nie ma żadnych ograniczeń.

Każdym sposobem przewidzianym przez prawo podatkowe. Czyli drogą elektroniczną, bezpośrednio we właściwym urzędzie skarbowym, nadanie drogą pocztową lub innym możliwym sposobem. Ważne jest, aby wpisać w deklaracji gdański adres zamieszkania i przesłać do właściwego urzędu skarbowego w Gdańsku.

Oczywiście. Również kiedy rozliczają się sami np. ze względu na dodatkowe źródło dochodów lub ewentualne odliczenia.

Nie ma takiej potrzeby. Urzędy Skarbowe robią to automatycznie.