• Start
  • Wiadomości
  • Do trzech razy sztuka - Tomasz Urbanek głównym wygranym loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca!

Do trzech razy sztuka - Tomasz Urbanek odebrał samochód wygrany w loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca!

W środę, 2 czerwca 2021 roku, Tomasz Urbanek - laureat 5. edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! odebrał nagrodę główną tegorocznej zabawy, czyli samochód. Kluczyki do hybrydowego Suzuki Swift wręczyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Lubię robić żonie prezenty bez okazji, ten samochód jest właśnie dla niej - powiedział podczas wydarzenia Tomasz Urbanek. Mężczyzna przyznał także, że do miejskiej loterii zgłosił się po raz trzeci.
( Publikacja: 02.06.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W środę, 2 czerwca, Aleksandra Dulkiewicz - prezydent Gdańska przekazała Tomaszowi Urbankowi kluczyki do samochodu, który był główną nagrodą w 5. edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca
W środę, 2 czerwca, Aleksandra Dulkiewicz - prezydent Gdańska przekazała Tomaszowi Urbankowi kluczyki do samochodu, który był główną nagrodą w 5. edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Niebieskie Suzuki Swift FL Elegance przewiązane czerwoną kokardą i oznakowane napisem “Nagroda główna”, zapakowane zostało o poranku na Moście Zielonym w Gdańsku. Kilka minut przed godziną dziesiątą, nieopodal samochodu, dostrzec można było mężczyznę, który trzymał w dłoniach tablice rejestracyjne. Był nim Tomasz Urbanek, który niecierpliwie oczekiwał przybycia na miejsce prezydent Gdańska. 

- Ciężko się spało dzisiaj, taka była ekscytacja - powiedział Tomasz Urbanek, główny laureat 5. edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! - Praktycznie do teraz trudno mi uwierzyć, że wygrałem samochód, zwykłym ludziom takie rzeczy chyba się nie zdarzają. 

A jednak się zdarzają, o czym pan Tomasz przekonał się chwilę po wypowiedzeniu tych słów. Gdy na miejscu pojawiła się Aleksandra Dulkiewicz, w pierwszej kolejności pogratulowoła laureatowi, przekazała mu kluczyki i zachęciła, by wsiedli razem do auta. Następnie prezydent Gdańska postanowiła zabrać mężczyznę na krótką przejażdżkę. 

- Bez podatku PIT, czyli podatku płaconego przez osoby mieszkające w Gdańsku, nie moglibyśmy funkcjonować, bo to zasadnicza część wpływów do budżetu miasta - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Z samego PITu w 2020 roku wpłynęło do miasta 931 mln zł.  Jest to aż ¼ całego budżetu - W tym roku po raz piąty zorganizowaliśmy loterię PIT, właśnie po to, żeby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w Gdańsku, szczególnie te osoby, które tu mieszkają, a rezydencję podatkową mają w innym mieście. To duża radość móc przekazać taki prezent. To też możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, a rozmowa z panem Tomaszem była dla mnie owocna w kontekście spojrzenia na miasto i na jego problemy. 

W tej ważnej chwili nie mogła uczestniczyć żona pana Tomasza, ale jak przyznał laureat, główna nagroda w loterii powędruje właśnie do niej. 

- Lubię robić żonie prezenty bez okazji, ten samochód jest właśnie dla niej - powiedział Tomasz Urbanek. - To trzeci rok z rzędu, gdy wysłałem dwa zgłoszenia do loterii - swoje i żony. Jak to się mówi, do trzech razy sztuka, choć nadal jest mi trudno w to wszystko uwierzyć. 

 
Tomasz Urbanek zdecydował, że hybrydowe Suzuki Swift przekazane przez Aleksandrę Dulkiewicz prezydent Gdańska, ofiaruje swojej żonie
Tomasz Urbanek zdecydował, że hybrydowe Suzuki Swift przekazane przez Aleksandrę Dulkiewicz prezydent Gdańska, ofiaruje swojej żonie
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Wysłał zgłoszenie i zapomniał o loterii

O tym, że pan Tomasz jest niedowiarkiem, przekonała się przedstawicielka organizatora loterii, która tuż po losowaniu nagród próbowała się skontaktować z laureatem nagrody głównej. Początkowo mężczyzna nie odbierał telefonu. Po kilku próbach, zablokował numer, który natrętnie do niego wydzwaniał. Udało się dopiero za czwartym podejściem, gdy kobieta zadzwoniła z innego numeru. 

- Byłem w tym czasie w pracy, prowadzę duży pojazd, w samochodzie był hałas, więc dzwoniący telefon przeszkadzał i irytował - wyjaśniał Tomasz Urbanek. - Gdy w końcu odebrałem, rozmówczyni powiedziała, że mam jej dostarczyć PIT i potwierdzenie. Zapomniałem o losowaniu, zgłupiałem, nie wiedziałem o co chodzi. Myślałem, że ktoś mnie wkręca, poprosiłem żonę, żeby to zweryfikowała. Zadzwoniła więc do Urzędu Miejskiego. Rzecznik prasowy pani prezydent potwierdził informację o wygraniu samochodu. 

Podczas wręczenia nagrody panu Tomaszowi towarzyszyła bratowa z córką. 

- Na początku pomyśleliśmy, że Tomek robi sobie żarty - powiedziała Monika Urbanek. - Miał dużo szczęścia, wszyscy byliśmy ogromnie zaskoczeni. Z mężem też braliśmy udział w tegorocznej loterii. Może w następnym roku poszczęści się kolejnym Urbankom. 

Po odebraniu nagrody, swój pierwszy kurs pan Tomasz obrał w kierunku pracy. Obiecał kolegom, że przyjedzie pokazać nowy samochód. Po tej prezentacji laureat loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! zaplanował powrót do domu, gdzie przekaże auto małżonce. Od tej pory będzie wyłącznie do jej dyspozycji. 

Drugi laureat

W ciągu pięciu edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! trzy lata z rzędu nagroda główna trafiała do kobiet. Pan Tomasz przerwał ich dobrą passę i stał się drugim mężczyzną w historii miejskiej loterii, któremu udało się wygrać samochód. 

TAK GŁÓWNĄ NAGRODĘ ODBIERAŁY GDAŃSZCZANKI: