Rozliczyła PIT w Gdańsku i odebrała Toyotę Yaris

Pani Katarzyna Best-Kuczyńska rozliczyła PIT w Gdańsku, a później wygrała loterię dla osób, które podatki rozliczają w naszym mieście. W poniedziałek, 4 czerwca, odebrała kluczyki do Toyoty Yaris w wersji Premium od prezydenta Gdańska. - Wszyscy znajomi, jak się dowiedzieli o mojej wygranej, zadeklarowali, że w przyszłym roku podatkowym też rozliczą się w Gdańsku i wezmą udział w loterii - mówi zwyciężczyni.

Rozliczyła PIT w Gdańsku i odebrała Toyotę Yaris
A
A
data publikacji: 04 czerwca 2018 r.
Pani Katarzyna Best-Kuczyńska i jej Toyota Yaris
Pani Katarzyna Best-Kuczyńska i jej Toyota Yaris
fot. Grzegorz mehring/www.gdansk.pl

Pani Katarzyna mieszka w Gdańsku od 10 lat. Przyjechała z Mazur, spod Olecka. Ma męża, pracuje jako agentka nieruchomości w firmie BNP Paribas Real Estate.

- Rozliczyłam podatek PIT w Gdańsku, a potem wysłałam swoje zgłoszenie na loterię “PIT w Gdańsku. Się opłaca!” - mówi. - Wysłałam też zgłoszenia męża, siostry i szwagra.

W tegorocznej loterii udział wzięło 18 751 osób, czyli prawie 4 tysiące więcej niż w roku ubiegłym.Pani Best- Kuczyńska nie wiedziała nawet, że wygrała, bo nie oglądała losowania na żywo (pełna relacja z wydarzenia)- Koleżanka powiedziała mi o tym dwa dni później - wspomina.

Hybrydowa Toyota Yaris z automatyczną skrzynią biegów jest warta 75 tysięcy złotych. - Przyda się, bo od maja pracuję w oddziale Parisbas w Gdyni i muszę też często jeździć do klientów - mówi zwyciężczyni.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przekazuje kluczyki zwyciężczyni loterii
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przekazuje kluczyki zwyciężczyni loterii
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Kluczyki do samochodu w poniedziałek, 4 czerwca, zwyciężczyni loterii na placu przed Filharmonią Bałtycką na Ołowiance wręczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Połowa z PIT idzie do rządu centralnego, do Morawieckiego, ale druga połowa zostaje w Gdańsku - przypomniał prezydent. - To bardzo ważne, żeby osoby pracujące tutaj, tutaj też się rozliczały, bo ich pieniądze są bardzo istotną częścią budżetu miasta.

W puli nagród tegorocznej loterii poza Toyotą Yaris w wersji Premium były także 50 Kart Mieszkańca z 5-miesięcznym biletem na komunikację miejską oraz 15 rowerów miejskich Best Gela.

Setki milionów z PIT

Przypomnijmy, że głównym celem akcji jest przekonanie „nowych” mieszkańców (studenci bądź osoby, które rozpoczęły pracę w naszym mieście), żeby roczną deklarację podatkową PIT złożyli w Gdańsku: gdzie na co dzień mieszkają, pracują, odpoczywają, korzystają z gdańskiej komunikacji i infrastruktury. Dzięki temu część pieniędzy z podatku trafi do budżetu miasta.

A jest o co walczyć, bo z podatku dochodowego od osób fizycznych ( PIT) za rok 2017 do gdańskiego budżetu wpłynęło 767.724.468 złotych (a cały budżet Miasta wynosił w ubiegłym roku 2 923 000 złotych).


Zobacz, na co idą Twoje pieniądze

Pomoc społeczna, komunikacja, infrastruktura, zdrowie, kultura, sport, wypoczynek, czy bezpieczeństwo - to tylko niektóre obszary, które składają się na miejski budżet. Ile pieniędzy z podatku trafia do budżetu, można się dowiedzieć z witryny www.gdansk.pl/pit. A przy pomocy kalkulatora obliczyć, ile miesięcznie z naszego wynagrodzenia miasto wydaje np. na edukację czy ochronę środowiska.

Wystarczy w zakładce „Ile kosztuje miasto?” wpisać miesięczne wynagrodzenie brutto w złotych, a wbudowany kalkulator obliczy, jaka część podatku została przeznaczona w skali miesiąca na poszczególne zadania realizowane przez miasto.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl