• Start
  • Wiadomości
  • Pit w Gdańsku. Się opłaca! Loteria dla podatników została przedłużona do końca maja

Pit w Gdańsku. Się opłaca! Loteria dla podatników została przedłużona do końca maja

Pit w Gdańsku. Się opłaca! Do końca maja przedłużona została loteria "Pit w Gdańsku. Się opłaca!". W praktyce oznacza to, że podatnicy rozliczający podatki w naszym mieście mają więcej czasu na wysłanie swojego zgłoszenia i danie sobie szansy na wygranie atrakcyjnych nagród.
24.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Szansę, by wygrać nową Toyotę Yaris, gdańszczanie mają po raz czwarty. W pierwszej edycji zabawy wygrał mężczyzna, drugą i trzecią zdominowały kobiety. Kto wygra w tym roku?
Szansę, by wygrać nową Toyotę Yaris, podatnicy mają po raz czwarty. W pierwszej edycji zabawy wygrał mężczyzna. Finał drugiej i trzeciej loterii zdominowały kobiety. Kto wygra w tym roku?
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W tym roku termin złożenia PIT upływa miesiąc później. Zeznania podatkowe można składać do 31 maja 2020 roku. Możliwe formy składania zeznań nie zmieniły się: można to zrobić elektronicznie lub tradycyjnie, w wersji papierowej. Papierowe zeznanie należy wysłać pocztą lub złożyć osobiście, ale bez kontaktu z urzędnikami, czyli za pośrednictwem skrzynek podawczych ustawionych w urzędach. Przez wzgląd na dłuższy termin tegorocznych rozliczeń, podjęto decyzję o wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do loterii "Pit w Gdańsku. Się opłaca!".

- Ta decyzja ma oczywiście związek z obecną sytuacją w kraju. Chcieliśmy wyjść naprzeciw naszym mieszkańcom, by niezależnie od tego w jakim terminie złożą zeznania podatkowe, mogli wziąć udział w loterii - mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Biura Prezydenta Gdańska.

Hybrydowa Toyota Yaris w wersji premium, pięć wysokiej klasy smartfonów Huawei P30 PRO oraz piętnaście rowerów trekkingowych KROSS - to nagrody w tegorocznej, czwartej już, edycji loterii "Pit w Gdańsku. Się opłaca!". Udział w zabawie może wziąć każdy, kto wybrał Miasto Gdańsk, jako miejsce do życia i pracy. Warunek udziału w loterii jest jeden, to w Gdańsku należy rozliczyć swój pit. Nie trzeba mieć tu meldunku. Więcej rozliczonych podatników w Gdańsku, to więcej środków w budżecie miasta na przedszkola, żłobki, edukację, sport, politykę społeczną, kulturę, komunikację i inwestycje. Obywatelska postawa jest szczególnie ważna w tak trudnym czasie, jaki nastał w związku z pandemią koronawirusa. 

 
Coroczne losowanie nagród w loterii Pit w Gdańsku. Się opłaca  odbywa się na żywo i jest relacjonowane na naszym portalu
Coroczne losowanie nagród w loterii "Pit w Gdańsku. Się opłaca" odbywa się na żywo i jest relacjonowane na naszym portalu
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W pierwszej edycji loterii, która odbyła się w 2017 roku, udział wzięło blisko 15 tys. uczestników. Rok później chęć udziału w zabawie wyraziło prawie 19 tys. osób. Trzecia edycja loterii okazała się rekordowa - zgłosiło się do niej ponad 27 tys. osób, które swój PIT rozliczyły w Gdańsku. Czy w tym roku padnie kolejny rekord? Obecnie na stronie loterii zarejestrowało się już 7641 uczestników, w tym 627 osób po raz pierwszy.

- Stronę na której rejestrują się chętni do wzięcia udziału w loterii poddaliśmy specjalnemu audytowi - dodaje Anna Zbierska. - Zrobiliśmy to w celu uniknięcia zagrożenia wycieku danych osobowych. Dodatkowo uznaliśmy, że wystarczy nam pięć ostatnich cyfr numeru pesel. W tym roku loteria jest bezpieczna. 

Zgłoszenie się do loterii i wypełnienie formularza rejestracyjnego jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.gdansk.pl/pit, wpisać swoje imię i nazwisko, pięć ostatnich cyfr numeru PESEL i numer telefonu, na który przyjdzie unikalny kod potwierdzający udział w loterii.    


Czytaj:

„Pit w Gdańsku. Się opłaca”. Dziś Iwona Kołodziejska odebrała wygraną w loterii Toyotę Yaris

Rozliczyła PIT w Gdańsku i odebrała Toyotę Yaris

Michał Gad zwycięzcą loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca” 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta