Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Michał Gad zwycięzcą loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca”

Hybrydowa Toyota Yaris – główna nagroda loterii „Pit w Gdańsku. Się opłaca”, we wtorek, 6 czerwca trafiła do laureata. Szczęśliwcem okazał się pan Michał, który odebrał nagrodę w towarzystwie żony i dzieci. Kluczyki do samochodu wręczyła Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Michał Gad zwycięzcą loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca”
A
A
data publikacji: 06 czerwca 2017 r.

Choć finalistą loterii jest pan Michał, jak to często w życiu w życiu bywa, za sukcesem męża stoi żona. To właśnie ona zgłosiła do zabawy zarówno siebie, jak i męża. Los pani Niny okazał się pechowy. Zrezygnowane małżeństwo pomyślało, że drugi los też jest pusty. Nie sprawdzili go. Pan Michał telefonicznie dowiedział się o wygranej. 

Oto nasza relacja z wręczenia nagród w loterii PIT:

Przekazanie głównej nagrody odbyło się przy Fontannie Neptuna. Michał Gad, który wygrał Toyotę Yaris nie krył zadowolenia, choć w jego domostwie jeden samochód już jest. Teraz małżeństwo nie będzie musiało dzielić się starym autem, ale decyzja o tym, kto będzie jeździł nowym, jeszcze nie zapadła.


- Sądzę, że będziemy z żoną zamieniać się samochodami – z radością mówi Michał Gad. - Należymy z żoną do tych osób, które szczęściu starają się pomóc. Bierzemy udział w różnych zabawach, czasem gramy w totolotka, ale to pierwsza, tak poważna wygrana w naszym życiu. Są konkursy, które wymagają wiele zachodu, a w tym przypadku wystarczyło poświęcić naprawdę chwilę. Jeszcze dziś "przetestujemy" w praktyce naszą nagrodę.

Kampania zachęcająca do rozliczania podatku w Gdańsku została przeprowadzona po raz pierwszy. Skierowana była do wszystkich, którzy w Gdańsku mieszkają, żyją i pracują. W zabawie nie było istotne, czy dana osoba ma gdański meldunek. By wziąć udział w loterii trzeba było podać adres zamieszkania, nie zameldowania. Warunek, który musiał spełnić każdy uczestnik zabawy, to poświadczenie, że jest osobą pełnoletnią.

Kampania prowadzona była w dwóch etapach. Pierwszy miał na celu uświadomienie mieszkańcom Gdańska, że rozliczając podatki w naszym mieście, korzystają wszyscy, którzy tu żyją. Odprowadzanie podatków w Gdańsku, to więcej pieniędzy na baseny, boiska, nowoczesne autobusy i tramwaje, dodatkowe miejsca żłobkach i przedszkolach czy nowe chodniki i lepiej oświetlone miasto.

W drugim etapie miasto zachęcało „nowych” i „starych” podatników do udziału w loterii. Do wygrania były 42 nagrody, a wśród nich Toyota Yaris Hybrid w wersji premium, rowery miejskie, konsole i drobny sprzęt AGD.

Kampania w liczbach:

  • 14 801 gdańszczan zarejestrowanych w loterii

  • 17 000 ulotek dystrybuowanych mieszkańcom

  • 3000 gadżetów dystrybuowanych m.in. gdańszczanom, którzy zrejestrowali się w l loterii na terenie centrów handlowych

  • 1444 plakatów w komunikacji publicznej, wiatach przystankowych i wspólnotach mieszkaniowych

  • 240 spotów radiowych

  • 41 dni funkcjonowania stoiska informacyjno-rejestracyjnego w największych centrach handlowych

  • 5tygodni kampanii w siłowniach

  • 4 tygodnie kampanii w kinach

  • 4 wizyty z punktem informacyjno-rejestracyjnym w gdańskich centrach biznesowych

Podczas wręczenia nagrody głównej w loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca” Aleksandra Dulkiewicz – zastępca prezydenta Gdańska zapowiedziała, że miasto będzie kontynuować tę formę premiowania gdańskich podatników.

Zobacz galerię zdjęć z wręczenia nagród:

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora