• Start
 • Wiadomości
 • Hybrydowa Toyota Yaris nagrodą główną w miejskiej loterii PIT

Hybrydowa Toyota Yaris nagrodą główną w miejskiej loterii PIT. Kto został jej właścicielem?

Młode małżeństwo z Białorusi odebrało w poniedziałek, 17 czerwca, kluczyki do samochodu hybrydowego Toyota Yaris MC’24 Active 1. To nagroda główna loterii PIT, w której w tym roku było ponad 25 tysięcy zgłoszeń. W dotychczasowych ośmiu edycjach konkursu uczestniczyło prawie 150 tys. osób. Zwycięzcy tegorocznej loterii przyjechali do Gdańska z Mińska dwa lata temu i w naszym mieście rozliczają się z podatków. Oboje są programistami.
17.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać rodzinę składającą się z ojca, matki i dwójki małych dzieci, stojących przed białym samochodem marki Toyota, który jest ozdobiony dużą, czerwoną kokardą. Tablica rejestracyjna samochodu ma napis NAGRODA GŁÓWNA . W tle widoczny jest budynek z wieżą oraz dwie czerwone flagi z napisem GDANSK oraz herbem miasta Gdańska. Po lewej stronie zdjęcia znajduje się punkt informacji. Cała scena odbywa się na zewnątrz w słoneczny dzień, prawdopodobnie na jakimś placu miejskim w Gdańsku.
Laureaci nagrody głównej loterii PIT wraz z dwójką dzieci: 2-letnią córką Darią i o trzy lata starszym synem Daniłem
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

Mówcie wszystkim, że warto płacić podatki w Gdańsku

Uroczystość przekazania samochodu zwycięzcy loterii PIT odbyła się na placu przed siedzibą Instytutu Kultury Miejskiej
- Chcemy Wam podziękować za podjęcie decyzji, żeby rozliczać się z podatków w Gdańsku. A przy okazji pogratulować szczęścia. Bo spośród ponad 25 tysięcy uczestników loterii, to Wam udało się wygrać główną nagrodę. Mam nadzieję, że Wasz przykład będzie się rozpowszechniał wśród innych. Liczę na to, że będziecie przekazywali swojej rodzinie i wszystkim znajomym informację, że warto w Gdańsku płacić podatki - mówił Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji, który wręczył szczęśliwcom kluczyki do auta. 
Na zdjęciu widzimy uroczyste przekazanie kluczyków do białego samochodu marki Toyota, który jest ozdobiony dużą, czerwoną kokardą. Kluczyki wręcza elegancko ubrany mężczyzna w garniturze, który uśmiecha się i trzyma w drugiej ręce torbę z herbem Gdańska. Kluczyki odbiera młody mężczyzna ubrany w białą koszulkę i krótkie spodenki, trzymający w drugiej ręce małego chłopca. W tle, po obu stronach samochodu, znajdują się czerwone flagi z napisem GDANSK oraz herbem miasta Gdańska. W oddali widoczne są budynki z wieżami, charakterystyczne dla miejskiego krajobrazu. Scena odbywa się na placu miejskim w słoneczny dzień.
Kluczyki do Toyoty Yaris zwycięzcom loterii wręczył osobiście Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl
 
Podkreślił, że pieniądze z PIT, które wpływają do kasy miasta, w 49 procentach są kierowane na rozwój infrastruktury.

Kim są zwycięzcy miejskiej loterii?

Nagrodę główną w loterii PIT wygrał 34-letni Dzianis Biarnatski, który przybył do Gdańska prawie dwa lata temu wraz żoną i dziećmi z Mińska. Białoruska rodzina mieszka teraz na Przymorzu. Dzianis Biarnatski pracuje zdalnie w amerykańskiej firmie jako programista. Jego żona Yuliya także jest specjalistką w branży IT. 
 
- Bardzo nam się tu podoba, że mieszkamy nad morzem - mówi Białorusin, który wraz z rodziną planuje zostać na stałe w Polsce. 

Dwie firmy z Polski, jedna z Czech - zobacz za co przyznano nagrody na Infoshare

- Czy wyjazd do Polski miał związek z sytuacją polityczną na Białorusi. - Nie chciałbym w szczegółach o tym mówić, bo możemy mieć problemy - odpowiada Dzianis Biarnatski. 

Jaki będzie pierwszy cel wyjazdu autem?

Informacja o głównej wygranej w loterii PIT była dla małżeństwa (oboje złożyli wspólne oświadczenie podatkowe) wielkim zaskoczeniem, tym bardziej, że dotarła do nich w wyjątkowych okolicznościach.
Na zdjęciu widzimy rodzinę stojącą przed białym samochodem marki Toyota, ozdobionym dużą czerwoną kokardą. Na pierwszym planie znajdują się rodzice wraz z dwójką małych dzieci. Ojciec, ubrany w białą koszulkę i krótkie spodenki, trzyma w ręce kluczyki do samochodu. Obok niego stoi syn, ubrany w beżową koszulę i niebieskie spodenki. Matka, ubrana w jasny letni strój, stoi z córką, która ma na sobie białą sukienkę. Obok rodziny stoi elegancko ubrany mężczyzna w garniturze, prawdopodobnie przedstawiciel organizatorów konkursu. W tle widoczne są charakterystyczne budynki Gdańska, a po obu stronach samochodu stoją czerwone flagi z herbem miasta Gdańska oraz napisem GDANSK . Scena odbywa się na miejskim placu w słoneczny dzień, co dodaje atmosferze radosnego i uroczystego charakteru.
Uroczystość przekazania auta zakończyło pamiątkowe zdjęcie
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl
 
- O wygranej dowiedzieliśmy się w dniu drugich urodzin naszej córki. Telefon zadzwonił, jak świętowaliśmy razem z przyjaciółmi. W pierwszym momencie trudno było nam w to uwierzyć. Dopiero po chwili do nas dotarło, co się wydarzyło. Wszyscy zaczęliśmy się cieszyć - opowiadał pan Dzianis. 
W pierwszą podróż nowym samochodem małżeństwo planuje wybrać się do Bojana k. Gdyni, gdzie para kupiła dom i będzie go teraz urządzać. 

Co jest nagrodą główną w loterii?

Małżeństwo z Białorusi miało już wcześniej samochód, ale sprzedali go rok temu. 
 
W ich ręce trafił teraz hybrydowy (spalinowy i elektryczny napęd - przyp. red.) samochód osobowy marki Toyota Yaris MC’24 Active 1, rok produkcji 2024, w kolorze białym. Ma automatyczną skrzynię biegów. Auto posiada pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, AC, NNW). Miasto pokryło też koszty rejestracji samochodu i podatku od wygranej. Japońskie auto jest warte prawie 106 tysięcy złotych. 
Na zdjęciu widzimy wnętrze nowego samochodu, w którym siedzi mężczyzna na miejscu kierowcy. Ma na sobie białą koszulkę i krótkie spodenki, trzyma rękę na kierownicy i patrzy prosto w obiektyw. Na tylnych siedzeniach znajduje się kobieta, która uśmiecha się i ma na sobie ciemne okulary, oraz mała dziewczynka, która wygląda na nieco zaskoczoną lub zaniepokojoną. Za oknem samochodu stoi elegancko ubrany mężczyzna w garniturze, który pochyla się, by spojrzeć do środka przez otwarte drzwi kierowcy. W tle widać zarys flag Gdańska oraz ludzi obserwujących całą scenę. Wnętrze samochodu wygląda nowocześnie, z dużym ekranem na desce rozdzielczej. Scena odbywa się podczas słonecznego dnia, co widać po jasnym oświetleniu wnętrza pojazdu.
Pierwsze chwile w fabrycznie nowym samochodzie
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl
 
W loterii PIT rozdano także 15 rowerów turystycznych Indiana X-Road 3.0

Z korzyścią dla miasta i mieszkańców

Loterię "PIT w Gdańsku. Się opłaca!" zorganizowano po raz ósmy. W zabawie, która trwała od 8 kwietnia do 5 maja 2024 r., mógł się zarejestrować każdy, kto rozliczył PIT w gdańskim Urzędzie Skarbowym.

Polacy i Białorusini. Wspólna walka o niepodległość / spotkanie wokół książki

Kampania "PIT w Gdańsku. Się opłaca!” cieszy się od lat dużym powodzeniem wśród wszystkich, którzy decydują się na rozliczenie podatków w naszym mieście.
 
Z jednej strony to pełna emocji zabawa, a z drugiej istotne wsparcie dla gdańskiego budżetu. Wpływy z podatku PIT miasto Gdańsk przeznacza bowiem m.in. na budowę nowych dróg, żłobków, przedszkoli i szkół, edukację dzieci i młodzieży, poprawę jakości infrastruktury bezpieczeństwa, wsparcie instytucji kultury i sztuki oraz programów zdrowotnych i społecznych.

Jaka była frekwencja w loterii PIT w ubiegłych latach?

Rekordowym w loterii był do tej pory rok 2019, kiedy to zarejestrowało się 27 tys. osób. W tym roku było to ponad 25 tysięcy podatników.
 
 • rok 2017 - 14 801 osób
 • rok 2018 - 18 751 osób
 • rok 2019 - 27 316 osób
 • rok 2020 - 15 903 osób
 • rok 2021 - 16 308 osób
 • rok 2022 - 15 122 osób
 • rok 2023 - 14 275 osób
 • rok 2024 - 25 408 osób

 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku