Rozlicz PIT i wygraj samochód, rower lub Kartę Mieszkańca z doładowaniem biletu! Loteria trwa do 5 maja

Mieszkasz w Gdańsku, ale do tej pory płaciłeś podatki tam, gdzie jesteś zameldowany? Zmień to! Rozlicz PIT w gdańskim urzędzie skarbowym i weź udział w drugiej edycji wielkiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Do wygrania hybrydowy samochód osobowy w wersji premium. Możesz go obejrzeć w Galerii Przymorze, a oprócz tego rowery miejskie i Karty Mieszkańca z doładowanym 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej.

Rozlicz PIT i wygraj samochód, rower lub Kartę Mieszkańca z doładowaniem biletu! Loteria trwa do 5 maja
A
A
data publikacji: 26 lutego 2018 r.

Nagrodę można oglądać w Galerii Przymorze
Nagrodę można oglądać w Galerii Przymorze
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Ubiegłoroczna akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku okazała się dużym sukcesem. Dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł. Co oznacza, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku podjęło niemalże 4 tys.  nowych podatników. W tym roku gdański magistrat postanowił również przekonać „nowych” mieszkańców, żeby swój PIT złożyli w Gdańsku, gdzie na co dzień mieszkają, pracują, studiują i odpoczywają. Dzięki podatkom miasto może m.in. budować ścieżki rowerowe, zwiększać liczbę miejsc w przedszkolach czy inwestować w nowe miejsca rekreacji, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców.

Eko-nagrody w loterii

Hasło akcji „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” i jej charakterystyczna, granatowo-czerwona grafika, a także zasady udziału w loterii pozostają niezmienne. Na wygraną ma szansę każdy, bez względu na to jak długo zamieszkuje w Gdańsku, kto rozliczy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych. Przypominamy, że w zeznaniu podatkowym liczy się miejsca zamieszkania, a nie zameldowania.

Rozlicz PIT w Gdańsku i wygraj samochód
Rozlicz PIT w Gdańsku i wygraj samochód
materiały prasowe


W puli tegorocznej loterii znajduje się łącznie 66 nagród, które podkreślają że Gdańsk stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. To Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadziło bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym i typu plug-in. Stąd pomysł na nagrodę główną- hybrydową Toyotę Yaris w wersji premium.

Kolejną nagrodą jest rower miejski Best Gela, który ma zachęcić gdańszczan do użytkowania nowoczesnych dróg rowerowych. Wynika to z bardzo aktywnej polityki rowerowej Gdańska, który od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych, jest pomysłodawcą akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj” czy zwycięzcą światowej rywalizacji miast European Cycling Challange. Do wygrania będzie 15 rowerów.

Ostatnią, ale bardzo atrakcyjną nagrodą jest hit ostatnich miesięcy, czyli Karta Mieszkańca z doładowanym 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej. Miasto przygotowało 50 Kart Mieszkańca, które będzie można wylosować w loterii PIT-owej. Ta nagroda ma przekonać mieszkańców do korzystania z gdańskich autobusów i tramwajów jako alternatywnego środka transportu do pracy czy na uczelnię.


Jak zgłosić swój udział w loterii?

Już od 1 marca będzie można zgłosić się do drugiej gdańskiej loterii na stronie www.gdansk.pl/pit. Wystarczy wypełnić formularz.  W formularzu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. A także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2017 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu formularza uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny.


Formularz rejestracyjny będzie aktywny do 5 maja

Nowością tegorocznej loterii będzie angielska wersja strony www.gdansk.pl/pit. Została ona przygotowana specjalnie z myślą o cudzoziemcach, którzy mieszkają i pracują w Gdańsku. Zgodnie z zasadami oni także mogą wziąć udział w loterii, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce.  Każdy cudzoziemiec chcący wziąć udział w loterii będzie mógł teraz dowiedzieć się więcej o samej akcji,  nagrodach i finalnie zarejestrować się w loterii.


Gdzie pomagamy zarejestrować się w loterii

Dla osób, które nie posiadają dostępu do internetu przygotowano stały punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 12 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt ten będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.

Zostaną również uruchomione punkty informacyjno-rejestracyjne w niektórych gdańskich centrach handlowych, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o akcji, zobaczyć nagrodę główną i z pomocą hostess zarejestrować swój udział w loterii.


Lista centrów handlowych i terminy, w których należy szukać charakterystycznego, czerwonego stoiska akcji:

2-8.03. 2018

GALERIA BAŁTYCKA

UL. GRUNWALDZKA 141

9-15.03.2018

ALFA CENTRUM

UL. KOŁOBRZESKA 41C

16-22.03.2018

GALERIA MORENA

UL. SCHUBERTA 102A

23-29.03.2018

CH OSOWA

UL. SPACEROWA 48

30.03 - 5.04 2018

GALERIA PRZYMORZE

UL. OBR. WYBRZEŻA 1

6-12.04.2018

GCH MANHATTAN

UL. GRUNWALDZKA 82

13-19.04.2018

CH AUCHAN GDAŃSK

UL. SZCZĘŚLIWA 3

                 

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2018 roku. Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie www.gdansk.pl/pit.

Rozlicz PIT w Gdańsku i wygraj samochód
Rozlicz PIT w Gdańsku i wygraj samochód
materiały prasoweHanna Wyszyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
więcej tekstów autora
Hanna Wyszyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
więcej tekstów autora