PIT w Gdańsku. Się opłaca! Ekologiczna Mazda 2 jest już własnością mieszkańca Wrzeszcza

W tegorocznej, siódmej edycji loterii wzięło udział ponad 14 tysięcy osób. Ekologiczną Mazdę 2 Hybrid wygrał pan Włodzimierz, mieszkaniec dzielnicy Dolny Wrzeszcz. Kluczyki do auta odebrał z rąk prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Dzięki płatnikom PIT w roku 2022 do budżetu Gdańska wpłynęło prawie 940 milionów złotych. 
05.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzy osoby - kobieta, kobieta i mężczyzna - pozują do zdjęcia na tle nowego samochodu
Śliczna biała Mazda 2 Hybrid - główna nagroda w 7. edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! Prezydent Aleksandra Dulkiewicz w towarzystwie nowego właściciela auta, pana Władysława, i jego córki
fot. Rafał Kucharek/gdansk.pl

Mieszkać w Gdańsku świadomie

Pan Włodzimierz z Dolnego Wrzeszcza został zwycięzcą 7. edycji PIT w Gdańsku. Się opłaca! Kluczyki do hybrydowego samochodu odebrał, wraz z córką, z rąk prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

 - Gdańska loteria PIT w Gdańsku. Się opłaca! to sposób na zachęcenie, przede wszystkim nowych mieszkańców Gdańska do tego, żeby świadomie nie tylko meldowali się w naszym mieście, ale także płacili tutaj podatki, skoro korzystają z naszej infrastruktury - mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Zachęcamy każdego roku do udziału wszystkich mieszkańców, bo chcemy docenić również tych, którzy płacą je od lat w Gdańsku.

Auto i 15 rowerów. Zobacz, jak losowano zwycięzców 7. edycji PIT w Gdańsku. Się opłaca!

Zobacz relację wideo:

 

Ile osób zarejestrowało się do loterii

Loteria skierowana jest do wszystkich, którzy wybrali Gdańsk jako miejsce do życia i właśnie tutaj rozliczają swoje zeznanie podatkowe. Nie trzeba być zameldowanym w Gdańsku. Wystarczy rozliczyć PIT, wpisując w deklaracji podatkowej gdański adres zamieszkania i odpowiedni Urząd Skarbowy w Gdańsku.

W tym roku do zabawy zarejestrowało się 14 275 osób. Nagrodą główną był ekologiczny samochód Mazdę 2 Hybrid oraz 15 rowerów turystycznych INDIANA X-ROAD 4.0.

Hybrydowe Suzuki dla Tomasza. Sprawdź wyniki 5. edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca!

937 milionów na sprawy ważne dla miasta

Najwięcej zgłoszeń do udziału w loterii wpłynęło od mieszkańców rozliczających się w I Urzędzie Skarbowym, jednak wygrana trafiła do podatnika z III US. Wysokości dochodów z PIT dla Gdańska za 2022 rok to 937 mln zł.
Środki z podatku PIT przeznaczone są m.in. na:

  • budowę nowych dróg
  • budowę nowych żłobków, przedszkoli i szkół
  • edukację dzieci i młodzieży
  • poprawę jakości infrastruktury bezpieczeństwa
  • wsparcie instytucji kultury i sztuki
  • wsparcie programów zdrowotnych i społecznych
  • wsparcie akcji dla dzieci i seniorów
  • wsparcie programów rozwojowych
  • budowę i ulepszanie infrastruktury dotyczącej turystyki i wypoczynku

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy