• Start
  • Wiadomości
  • PIT w Gdańsku! Się opłaca. Hybrydowa Toyota trafiła do zwyciężczyni loterii WIDEO I ZDJĘCIA

PIT w Gdańsku! Się opłaca. Hybrydowa Toyota trafiła do zwyciężczyni loterii WIDEO I ZDJĘCIA

Pani Monika Szwedow odebrała główna nagrodę w loterii PIT w „Gdańsku! Się opłaca”. Adresowany do podatników konkurs ma ich zachęcić do płacenia podatków w Gdańsku. Kluczyki do samochodu – hybrydowej Toyoty – wręczyła zwyciężczyni prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
03.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
loteria_pit_kluczyki-005_799x533


Loteria zorganizowana została już po raz czwarty. W tegorocznej edycji wzięło udział 15 903 osób, z czego 1265 osób zrobiło to po raz pierwszy. Losowanie odbyło się w redakcji gdansk.pl 5 czerwca. Główną nagrodą w tegorocznej loterii jest Toyota Yaris w wersji Premium. Oficjalne przekazanie auta nastąpiło 3 lipca na dziedzińcu Rady Miasta Gdańska. Zwyciężczyni pani Monika Szwedow kluczyki do samochodu odebrała z rąk prezydent Miasta Aleksandry Dulkiewicz.

- Wraz z rosnącą liczbą mieszkańców naszego miasta, wzrasta także liczba podatników od osób fizycznych. Podatek PIT stanowi główny dochód naszego miasta, czyli pieniędzy, którymi możemy wspólnie zarządzać, decydując o budowach, remontach, szkołach – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Od kilku lat staramy się także zachęcić tych, którzy czują się związani z naszym miastem, ale z jakiś powodów płacą podatki w różnych miejscach, by robili to tu. Tu, gdzie żyją i korzystają z infrastruktury i różnego rodzaju programów.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz przekazuje kluczyki do samochodu zwyciężczyni pani Monice Szwedow
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz przekazuje kluczyki do samochodu zwyciężczyni pani Monice Szwedow
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Pani Moniki do płacenia podatków w Gdańsku zachęcać nie trzeba. Zdecydowała się wziąć udział w loterii za namową taty, skrycie marząc o tym, by wygrać rower. Nie ukrywa, że bardzo lubi podróże i samochód na pewno jej to ułatwi.

- Jesteśmy z gatunku tych, którzy dużo jeżdżą. W tym roku planujemy wojaże po Polsce, z uwagi na panującą sytuację. Natomiast jesteśmy też amatorami podróży samochodowych dalekich, nawet bardzo dalekich - powiedziała pani Monika.

Zobacz relację wideo:


Nagroda będzie też motywacją dla pani Moniki, która… nie ma jeszcze prawa jazdy, ale już zapisała się na kurs. Na pierwszą przejażdżkę nowym samochodem po parkingu Nowego Ratusza szczęśliwą zwyciężczynię zabrała pani prezydent. Poza główną nagrodą, wśród uczestników rozlosowano też 15 rowerów i 5 telefonów. W tegorocznej edycji wzięło udział 15 903 osób, z czego 1265 osób zrobiło to po raz pierwszy. Liczba osób rozliczających się w Gdańsku od kilku lat systematycznie rośnie.

Za kierownicą prezydent Gdańska
Za kierownicą prezydent Gdańska
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Wpływy z PIT w Gdańsku 2016 - 2020 (w mln zł)

 
             2019

             2017              2018                2019*         2020 (plan)

Wpływy z PIT

        704 614 434         767 724 468         873 245 592         959 183 053        959 169 026

Liczba podatników

        310 870        315 514        329 246         335 246  


* szacunkowa liczba podatników
TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku