PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trening na rozruszanie bioder i stawu biodrowego. Oglądaj i ćwicz

Trening na rozruszanie bioder i stawu biodrowego. Oglądaj i ćwicz
- Nasze biodra są cywilizacyjnie zaniedbane. Postaram się odpowiedzieć na ten problem - mówił Cezary Dobrzelecki, który w niedzielę, 24 stycznia, prowadził zajęcia z punktu widokowego na Oruni Górnej. Zapraszamy do oglądania i ćwiczenia. Czas trwania około 30 minut.
- Obie dłonie na kolano i napieram mocno na kolano - instruuje prowadzący
- Obie dłonie na kolano i napieram mocno na kolano - instruuje prowadzący
fot. FB Cezary Dobrzelecki

 

- Będziemy się zajmować naszym największym i najsilniejszym stawem, czyli biodrami. Nasze biodra są tak zaprogramowane, by ruszały się w danym zakresie. Jeśli tak jest, to nasze ciało jest zdrowe i silne. Jeśli nasze biodra funkcjonują w mniejszym zakresie niż to przewiduje natura, to zwiększamy ryzyko kontuzji, nasze ciało jest mniej sprawne i mniej funkcjonalne. Kiedy niszczymy biodra? Kiedy długotrwale siedzimy, kiedy się mniej ruszamy, kiedy biodro jest cały czas w zgięciu. Dziś ten problem dotyczy prawie wszystkich. Gdy siedzimy w pracy, w samochodzie, gdziekolwiek, nasze biodra są cywilizacyjnie zaniedbane - mówił Cezary Dobrzelecki we wstępie do zajęć online, które w niedzielę, 24 stycznia, prowadził z punktu widokowego na Oruni Górnej przy ul. Platynowej. 

Kto nie zdążył na trening na żywo, może poćwiczyć oglądając nagranie. Czas trwania około 30 minut. Przydadzą się mata lub ręcznik i woda. 


Trening rozpoczyna się w 2:40 minuty transmisji. Zapraszamy do oglądania i ćwiczenia.

 

W czasie pandemii Cezary Dobrzelecki prowadzi różne zajęcia online na swoim profilu na FB (część z nich można oglądać na www.gdansk.pl). Część pokazów odbywała się w terenie: na plaży w Jelitkowie, w lesie na osiedlu Kiełpinek, przy zbiorniku retencyjnym Kiełpinek, na tarasie widokowym gdańskiego lotniska, przy stadionie w Letnicy, na Górze Gradowej, czy w sali treningowej Ergo Areny.

Więcej o prowadzącym oraz jego zajęciach na stronie trainmenow.pl.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl