Trefl ma środkowych i przyjmujących: Niemiec i Gałązka, Orczyk i Sawicki

Trefl Gdańsk ogłosił już nazwiska 11 z 15 siatkarzy na sezon 2022/2023. Do zespołu dołączyli środkowi Patryk Niemiec i Janusz Gałązka oraz Piotr Orczyk oraz Mikołaj Sawicki. Pierwszy z nich w przeszłości był już przez trzy sezony zawodnikiem gdańskiego klubu.
( Publikacja: 17.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kibice Trefla Gdańsk co kilka dni dowiadują się o nowych zawodnikach zespołu
Kibice Trefla Gdańsk co kilka dni dowiadują się o nowych zawodnikach zespołu
fot. Trefl Gdańsk

Nowi zawodnicy Trefla co kilka dni

Czerwiec dla zespołu Trefla Gdańsk to czas podpisywania kontraktów z nowymi zawodnikami. Jak dotąd (stan na 16 czerwca) skompletowane są pozycje środkowych, atakujących, rozgrywających i libero. 

Do najbardziej doświadczonych Mariusza Wlazłyego i Lukasa Kampy oraz 21-letniego Karola Urbanowicza dołączyli Luke Perry, Jan Martinez Franchi i Kamil Droszyński.

Pod koniec maja trenerem Trefla został Chorwat Igor Juricić. W połowie czerwca w dniach 13 i 15 maja - klub ogłosił kolejne transfery.

- Do odkrycia kart pozostały cztery nazwiska na przyjęciu - zaznacza Justyna Gdowska z Trefla Gdańsk.

Niemiec i Gałązka, czyli dwóch środkowych

Patryk Niemiec ma 25 lat i mierzy 202 cm, w Treflu Gdańsk rozpoczynał swoją karierę w PlusLidze i przez trzy lata grał w żółto-czarnych barwach pod wodzą trenera Andrei Anastasiego - od rozgrywek 2016/2017. Potem grał w Warszawie a ostatnie dwa sezony grał w Aluronie CMC Zawiercie. W minionych rozgrywkach wystąpił w 34 ligowych spotkaniach i zdobył w nich 183 punkty. 

- Mam nadzieję, że to doświadczenie, którego nabrałem przez ostatnie trzy lata zaprocentuje w nadchodzącym sezonie - mówi środkowy Patryk Niemiec. - Myślę też, że nie jest tajemnicą, że Gdańsk jest jednym z lepszych miejsc do mieszkania i życia poza sportem, a widok morza napawa optymizmem.

Janusz Gałązka ma 35 lat, karierę w PlusLidze rozpoczął w stołecznym Projekcie Warszawa w sezonie 2007/2008. Potem był zawodnikiem Cerrad Enea Czarnych Radom, z którym wywalczył awans do PlusLigi, Stoczni Szczecin, KPS Siedlce, Viśle Bydgoszcz. W 2021 roku powrócił do PlusLigi do Projektu Warszawa, gdzie jako zmiennik Piotra Nowakowskiego i Andrzeja Wrony wystąpił w 11 meczach, zdobywając 52 punkty.

Patryk Niemiec związał się z klubem dwuletnim kontraktem, natomiast Janusz Gałązka podpisał roczną umowę. 

Orczyk i Sawicki, czyli dwóch przyjmujących

Piotr Orczyk ma 29 lat i mierzy 198 cm. Urodził się w Łodzi i pierwsze kroki stawiał w tamtejszym Wifamie. Już w 2014 roku postanowił wyjechać z Polski i kontynuować karierę w Belgii, podpisując kontrakt z Lindemans Aalst. Z tym klubem zdobył puchar i wicemistrzostwo Belgii oraz dotarł do półfinału Pucharu CEV. Świetna postawa w barwach klubu zaowocowała transferem do mistrza kraju, Knacka Roeselare, w którym występował przez trzy kolejne sezony, do końca rozgrywek 2017/2018. Z Knackiem zdobył dwukrotnie podwójną koronę, w 2018 r. dokładając do tego srebro w lidze i czwarty z rzędu Puchar Belgii. Od 2018 roku w Polsce: PGE Skra Bełchatów, Aluron CMC Wartę Zawiercie. 
 
22-letni Mikołaj Sawicki mierzy 198 cm, pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Jako junior grał w PGE Skrze Bełchatów, następnie został wypożyczony do BBTS-u Bielsko-Biała, a następnie pierwszoligowego zespołu KPS Siedlce. Od 2020 roku ponownie w Bełchatowie w roli zmiennika.
 
Piotr Orczyk związał się z Treflem rocznym kontraktem, z kolei Mikołaj Sawicki będzie bronił barw „gdańskich lwów” na zasadzie wypożyczenia.