• Start
  • Wiadomości
  • Karol Urbanowicz o rok dłużej w Treflu. Nowa umowa młodego siatkarza

Karol Urbanowicz o rok dłużej w Treflu. Nowa umowa młodego siatkarza

Jest rodowitym gdańszczaninem, wychowankiem Trefla Gdańsk, gra na pozycji środkowego, w lutym kończy 21 lat. W ubiegłym roku zdobył brązowy medalista mistrzostw świata juniorów, w tym sezonie PlusLigi już dwukrotnie odbierał statuetki MVP. Karol Urbanowicz związał się z gdańskim klubem nową roczną umową obowiązującą do końca przyszłego sezonu.
10.02.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Karol Urbanowicz (w środku) ma 21 lat, w tym sezonie już dwukrotnie został wybrany MVP spotkania
Karol Urbanowicz (w środku) ma 21 lat, w tym sezonie już dwukrotnie został wybrany MVP spotkania
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

– Wychowałem się w tym mieście, wychowałem się w tym klubie, świetnie znam otoczenie. Trefl jest bardzo dobrze zbudowanym klubem, od zawodników po sztab, a przy tym jest tutaj świetna organizacja. Te wszystkie czynniki wpłynęły na moją decyzję, by podpisać nowy kontrakt. Chcę jak najwięcej grać, rozwijać się, a czuję, że właśnie w Gdańsku z roku na rok podnoszę swoje umiejętności. Mam nadzieję, że tak będzie dalej i przyszły sezon będzie owocny – mówi mierzący dwa metry wzrostu Karol Urbanowicz.

Karol urodził się 24 lutego 2001 roku w Gdańsku. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w UKS „Suchanik” Gdańsk, skąd trafił do Trefla. W sezonie 2016/2017 jako środkowy sięgnął z zespołem po wicemistrzostwo Polski. Przez kolejne dwa lata nadal reprezentował Trefla, jednocześnie uczęszczając do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W rozgrywkach 2017/2018 zmienił pozycję i grał na przyjęciu, drugi raz z rzędu sięgając po srebrny medal mistrzostw kraju kadetów. W rozgrywkach 2018/2019 - ponownie grając na środku - zdobył po raz pierwszy w historii Trefla mistrzostwo kraju juniorów, a rok później dołożył brązowy medal w tej kategorii wiekowej.  

Urbanowicz na swoim koncie ma także sukcesy reprezentacyjne. W 2017 roku wraz z kadrą U17 zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA, a rok później sięgnął po złoto w tych rozgrywkach. W 2021 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata U21.

W seniorach Trefla jest od sezonu 2019/2020, umowa była ważna do końca obecnych rozgrywek. 

W PlusLidze młody środkowy zadebiutował 17 listopada 2019 r. w domowym meczu gdańszczan z Indykpolem AZS Olsztyn. W swoim pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej pojawił się na boisku w pięciu meczach, zdobywając w nich sześć punktów. W rozgrywkach 2020/2021 wystąpił w 17 spotkaniach, w których zapunktował 87 razy. W trwającym obecnie sezonie 2021/2022 świetnie zastąpił Argentyńczyka Pablo Crera, który z początkiem stycznia niefortunnie upadł w ostatniej akcji meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie i niestety zerwał więzadła krzyżowe. Urbanowicz w trzech ligowych meczach na przełomie stycznia i lutego zdobył łącznie 26 punktów, a po dwóch starciach został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Świetnie zaprezentował się także w meczach w ramach TAURON Pucharu Polski. W spotkaniu 1/8 finału z Cuprum Lubin zdobył dziewięć „oczek”, a w wygranym przez gdańszczan ćwierćfinale z GKS Katowice punktował 12-krotnie.

Teraz Karol Urbanowicz związał się z gdańskim klubem nową roczną umową obowiązującą do końca przyszłego sezonu 2022/2023, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

– Bardzo mi zależało na tym, żeby Karol został w Gdańsku. W naszych strukturach grał w zespołach kadetów i juniorów, a teraz się rozwija w drużynie seniorskiej. Mimo młodego wieku to bardzo dojrzały zawodnik, który wie dokąd zmierza. Jestem przekonany, że jego pracowitość i wytrwałość zaowocują wieloma sukcesami. Ostatni miesiąc to czas, gdy spora część siatkarskiej Polski spogląda w jego stronę, ponieważ świetnie zastąpił kontuzjowanego Pablo Crera. Tym bardziej się cieszę, że Karol zostaje w Gdańsku i możemy to ogłosić jeszcze podczas trwających rozgrywek – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 

TV

Jestem z Gdańska. Jan Suchanek w rocznicę Konstytucji 3 Maja