Kewin Sasak, Maciej Olenderek, Dmytro Paszycki odchodzą z Trefla

Takich zmian personalnych w zespole Trefla Gdańsk nie było nigdy. W poniedziałek, 23 maja, klub poinformował o odejściu kolejnych trzech siatkarzy: atakującego Kewina Sasaka, libero Macieja Olenderka i środkowego Dmytro Paszyckiego.
( Publikacja: 23.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mariusz Wlazły (z prawej) przez ostatnie dwa lata był kapitanem Trefla. Czy nadal będzie grał w gdańskim klubie?
Mariusz Wlazły (z prawej) przez ostatnie dwa lata był kapitanem Trefla. Czy nadal będzie grał w gdańskim klubie?
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Odchodzą z Trefla jeden po drugim

Wielkich zmian w Treflu ciąg dalszy po zakończeniu sezonu 2021/2022. Zaczęło się od trenera Michała Winiarskiego, który otrzymał propozycję poprowadzenia reprezentacji Niemiec.

Potem byli siatkarze. Pablo Crer i Moritz Reichert, następnie Bartłomiej Mordyl i Patryk Łaba, Bartłomiej Lipiński i Łukasz Kozub oraz Mateusz Mika

Warto oddać, że z w/w Lipiński i Kozub otrzymali powołania do reprezentacji Polski na Ligę Narodów, podobnie jak Karol Urbanowicz

Kolejnych trzech odchodzi

W poniedziałek, 23 maja, gdański klub poinformował o kolejnych trzech rozstaniach. Z Treflem żegnają się:

  • atakujący Kewin Sasak, który żółto-czarnych barwach występował od sezonu 2018/2019, w tym czasie był zmiennikiem Macieja Muzaja, Bartosza Filipiaka a w ostatnich dwóch latach - Mariusza Wlazłego. Łącznie zagrał w 88 spotkaniach PlusLigi, zdobył 464 punktów, z czego ponad połowę (261) w minionych rozgrywkach. W sezonie 2021/2022 dwa razy wybierany był MVP, został też powołany przez selekcjonera Nicolę Grbicia do szerokiej, 30-osobowej reprezentacji Polski.  
  • libero Maciej Olenderek, który był zawodnikiem gdańskiej drużyny od sezonu 2017/2018, podstawowym na swojej pozycji.
  • środkowy Dmytro Paszycki, który dołączył do „gdańskich lwów” w połowie marca tego sezonu, po tym, jak zerwał kontrakt z rosyjskim Zenitem Sankt-Petersbug. Ukrainiec zagrał w 11 spotkaniach, zdobył 96 punktów.

Prezes dziękuje

- Bardzo dziękujemy Kewinowi i Maćkowi za lata gry oraz Dimie za ostatnie miesiące w Gdańsku. Każdy z nich dał się poznać nie tylko jako świetny zawodnik, ale przede wszystkim wspaniały człowiek - mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. - Trzymamy kciuki za dalsze kariery chłopaków, a w szczególności będziemy śledzić rozwój Kewina. To zawodnik z ogromnym potencjałem i jestem przekonany, że wyjazd za granicę pozwoli mu w pełni rozwinąć skrzydła. 

Jak na razie z Treflem pożegnał się trener Winiarski oraz dziesięciu zawodników. Kontrakty przedłużyli jedynie Lukas Kampa i Urbanowicz. Na razie nie wiadomo co z Mariuszem Wlazłym, który przez ostatnie dwa sezony był kapitanem "gdańskich lwów".