Trefl żegna się z kolejnym siatkarzem. Mateusz Mika będzie grał w Turcji

Mateusz Mika po dwóch latach odchodzi z Trefla Gdańsk. W sezonie 2022/2023 będzie występował w tureckim Tursad Spor Kulubu. Mistrz świata z 2014 roku w poniedziałek, 16 maja, w sali treningowej Ergo Areny odwiedzi dzieci biorące udział w zajęciach Trefl Kids.
( Publikacja: 14.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mateusz Mika (po prawej) w nowym sezonie zagra w Turcji
Mateusz Mika (po prawej) w nowym sezonie zagra w Turcji
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Mateusz Mika ma 31 lat, gra na pozycji przyjmującego. Jego największy sukces to mistrzostwo świata w 2014 roku. 

W Treflu występował w sezonie 2012/2013 (wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów), potem w latach 2014-2018. Do Gdańska wrócił przed sezonem 2020/2021, gdzie chciał się odbudować zdrowotnie i wrócić do najwyższej formy. Niestety w grudniu 2020 roku zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, co wykluczyło go do końca rozgrywek. Klub nie zostawił zawodnika w trudnej sytuacji i przedłużył kontrakt na kolejny sezon.

W minionych rozgrywkach Mika wystąpił w 23 z 31 ligowych meczów i łącznie zdobył w nich 235 punktów. Po jednym spotkaniu został wyróżniony statuetką MVP. 

W sezonie 2022/2023 będzie występował w tureckim Tursad Spor Kulubu. To drugi w jego karierze klub zagraniczny, w rozgrywkach 2013/2014 był wypożyczony z Asseco Resovii do francuskiego Montpellier.

– Bardzo dziękujemy Mateuszowi za ostatnie dwa sezony. Cieszymy się, że w Gdańsku, gdzie czuje się jak w domu, wrócił do grania po kontuzji. Mateusz na zawsze pozostanie dla nas bardzo ważną postacią, ponieważ zdobywał w naszych barwach wszystkie sukcesy, które mamy w klubowej gablocie. Na kolejne rozgrywki Mateusz obrał kierunek turecki i trzymamy kciuki za jego osiągnięcia w nowym miejscu. Przede wszystkim życzymy Mateuszowi jak najwięcej zdrowia – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

W poniedziałek, 16 maja, Mateusz Mika będzie gościem zajęć Trefl Kids, które klub wraz z Ergo Areną, Treflem Sopot i Stowarzyszeniem Trefl Pomorze prowadzi dla dzieci z Ukrainy. Popularny „Mikuś” zagra z dziećmi w minisiatkówkę i pokaże, jak prawidłowo odbijać piłkę. Początek zajęć o godz. 16:30 w sali treningowej Ergo Areny. 

Karol Urbanowicz najmłodszym siatkarzem reprezentacji Polski

Po zakończeniu tegorocznego sezonu z gdańskim klubem najpierw pożegnał się trener Michał Winiarski, potem Pablo Crer i Moritz Reichert, następnie Bartłomiej Mordyl i Patryk Łaba oraz Bartłomiej Lipiński i Łukasz Kozub. Kontrakty przedłużyli jedynie Lukas Kampa i Karol Urbanowicz