Pablo Crer i Moritz Reichert odchodzą z Trefla

Środkowy Pablo Crer i przyjmujący Moritz Reichert nie będą już siatkarzami Trefla Gdańsk. 33-letni Argentyńczyk był zawodnikiem gdańskiej drużyny przez trzy sezony, ale w ostatnich miesiącach nie grał ze względu na kontuzję, z kolei 27-letni Niemiec - przez dwa sezony.
( Publikacja: 30.04.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pablo Crer (drugi z lewej, nr 18 na spodenkach) był zawodnikiem Trefla przez trzy sezony
Pablo Crer (drugi z lewej, nr 18 na spodenkach) był zawodnikiem Trefla przez trzy sezony
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Michał Winiarski rozstaje się Treflem Gdańsk po trzech latach pracy

- Bardzo dziękujemy Pablo i Moritzowi za minione sezony, ogromne zaangażowanie w codzienną pracę, wszystkie piękne emocje, których nam dostarczali, a także ich otwartość w relacjach z fanami. Trzymamy kciuki za dalsze etapy ich karier. W przypadku Moritza życzymy mu powodzenia także w rozgrywkach reprezentacyjnych, a Pablo życzymy przede wszystkim powrotu do pełni zdrowia i pełni sił, w czym przez ostatnie trzy i pół miesiąca wspieraliśmy go razem z naszym fizjoterapeutą Piotrem Ślugajskim - mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Pablo Crer do Trefla dołączył przed sezonem 2019/2020, gdy nad morze przeniósł się także trener Michał Winiarski. Wcześniej grał w rodzimej Argentynie oraz przez jeden sezon we Włoszech. W Treflu wystąpił w 67 spotkaniach i zdobył w nich łącznie 595 punktów: 116 blokiem, 438 z ataku (63,5% skuteczności w tym elemencie gry) oraz 41 bezpośrednio z pola serwisowego. W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 łącznie dwukrotnie został wyróżniony statuetką MVP. Na początku stycznia tego roku, w meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, w ostatniej akcji spotkania niefortunnie upadł i zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Kontuzja wykluczyła go do końca sezonu i przez kolejne miesiące pracował indywidualnie z fizjoterapeutą „gdańskich lwów” Piotrem Ślugajskim.

Moritz Reichert z kolei do Trefla przeniósł się przed sezonem 2020/2021 z niemieckiej BundesLigi, zastępując w drużynie Rubena Schotta. Przyjmujący wystąpił w łącznie 59 spotkaniach, w których zdobył 349 punktów. W sezonie 2020/2021 Niemiec dwukrotnie został wyróżniony statuetką MVP. Również były to jego pierwsze sezony w PlusLidze, wcześniej reprezentował barwy klubów niemieckich oraz przez jeden sezon francuskiego Tours VB.