PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Można już spacerować wyremontowaną ulicą Kutnowską, gotowe przejście dla pieszych przy Piekarniczej

Można już spacerować wyremontowaną ulicą Kutnowską, gotowe przejście dla pieszych przy Piekarniczej
Zakończono remont ulicy Kutnowskiej w Górkach Zachodnich, gotowa jest też nowa wyniesiona zebra przy skrzyżowaniu ulic Piekarniczej z Lema w Pieckach-Migowie. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje o kolejnych zakończonych inwestycjach drogowych w mieście, które poprawią codzienną komunikację mieszkańców Gdańska. 
dobrazebraa
Wyniesione na około 10 cm przejście dla pieszych ma powierzchnię 39 mkw, wykonane zostało z czerwonej kostki betonowej
Fot. GZDiZ

 

Przebudowa ul. Podwale Przedmiejskie. Nowa nawierzchnia na kolejnych odcinkach jezdni

 

Dzięki remontowi ulicy Kutnowskiej na odcinku 290 metrów mieszkańcy Górek Zachodnich zyskali urokliwy widok, a miejsce zachęca do spacerów wzdłuż Martwej Wisły.  

Kolejna zakończona w ostatnim czasie inwestycja to przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Piekarniczej i Lema w Pieckach-Migowie. Wyniesiona zebra zwiększa komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i uczniów znajdującej się w pobliżu Szkoły Podstawowej TE Vizja. Dzięki przejściu piesi mogą wygodnie i bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Wyniesione przejście uspokoi ruch, zmuszając kierowców do zdjęcia nogi z gazu. 

 

dobraKunowska

Dzięki remontowi ulicy Kutnowskiej na odcinku 290 metrów mieszkańcy Górek Zachodnich mają urokliwy widok, a miejsce zachęca do spacerów wzdłuż Martwej Wisły.  

Fot. GZDiZ

 

 

Skrzyżowanie ulic Piekarniczej i Lema znajduje się w strefie TEMPO 30, co oznacza że piesi mogą przekraczać tam jezdnię w dowolnym miejscu. Przy takiej organizacji ruchu nie praktykuje się wyznaczania przejść. W tej sytuacji wyjątkowo, ze względu na lokalizację w pobliżu skrzyżowania przedszkola, szkoły podstawowej, budynków Urzędu Miejskiego, zdecydowano o wyznaczeniu i budowie wyniesionego przejścia dla pieszych. 

 

Przymorze, Wrzeszcz. Dwa kilometry nowej ścieżki rowerowej już w połowie wakacji

 

Wyniesione na ok 10 cm. przejście ma powierzchnię 39 mkw, wykonane zostało z czerwonej kostki betonowej. Oprócz samego przejścia wykonane zostanie także oznakowanie pionowe oraz poziome.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl