Na Zaspie sadzimy wspólnie 2024 nowe drzewa

Zbliża się finał akcji „Wyczesany Las”, w ramach którego wszyscy mieszkańcy Gdańska zaproszeni są do wspólnego sadzenia dębów. Drzewa posadzone zostaną na terenie między al. Jana Pawła II a al. Hallera w sobotę, 27 kwietnia, od godz. 11.00.
26.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
GPT
Na zdjęciu widzimy grupę ludzi, którzy biorą udział w akcji sadzenia drzew. Mężczyzna i kobiety w centrum zdjęcia używają szpadli do kopania lub wypełniania dołów w ziemi. Kobieta po prawej trzyma młode drzewko, które jest gotowe do posadzenia. Grupa w tle, w tym dzieci i dorośli, obserwuje lub czeka na swoją kolej do pomocy.
Wspólne sadzenie drzew w ramach akcji "Wyczesany las" w 2019 roku. W akcji uczestniczyła m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska (w środku)
fot. Mat. prasowe

Komunikacja miejska w majowy weekend. Startują także linie sezonowe

Dzięki kalendarzowi posadzimy 2024 drzewa w 2024 roku

W 2018 roku A Studio Agencja Kreatywna stworzyła projekt o nazwie „Wyczesany LAS”. Jego mechanizm zakłada, że śmieci sprzątnięte z lasu umożliwiają zbieranie środków finansowych na nasadzanie nowych drzew. Pierwszym etapem projektu było sprzątanie 12 leśnych lokalizacji na terenie Trójmiasta - sześć w Gdańsku, cztery w Gdyni i dwa w Sopocie. Z każdej lokalizacji został wybrany jeden „najciekawszy” przedmiot-śmieć, który służył artystycznej kreacji zdjęciowej.

Wykonane zdjęcia posłużyły potem do zaprojektowania i wydania „Kalendarza, który zasadzi 2024 drzewa”.

Projekt graficzny poszczególnych plansz, oprócz artystycznego zdjęcia, wzbogacony został o mapkę z lokalizacją wskazującą, skąd konkretny śmieć pochodzi oraz informację o tym, kto był jego znalazcą. Co ważne, kalendarze drukowano na papierze pochodzącym w 100 procentach z recyklingu z certyfikatem FSC.

Wspólne sadzenie dębów w sobotę 27 kwietnia 

Fundamentem idei „Wyczesanego Lasu” jest połączenie działań artystycznych, ekologicznych i charytatywnych. Celem jest zaś zwiększenie świadomości ekologicznej, zaangażowanie lokalnej społeczności w ochronę trójmiejskiej przyrody oraz wspólne sadzenie nowych drzew. To również świetna okazja do pokazania, że każdy może mieć realny wpływ na stan środowiska.

Szpadle w dłoń! Gdańszczanie zasadzili nowy mikrolas, rośnie w Pieckach- Migowie

Zapraszamy mieszkańców do wspólnego sadzenia dębów, które odbędzie się na terenie między na terenie między al. Jana Pawła II a al. Hallera w sobotę, 27 kwietnia od godz. 11.00. Wejście od al. Jana Pawła II oznaczone zostanie specjalnymi drogowskazami oraz flagami Gdańska. Rękawice, właściwe obuwie oraz dobry nastrój mile widziane!

(opr. AK)

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA