Komunikacja miejska w majowy weekend

W czasie długiego weekendu, od środy 1 maja, do piątku 3 maja, komunikacja miejska będzie funkcjonować według zmienionych zasad. W związku z rozpoczęciem sezonu turystycznego, w majówkę rozpoczną funkcjonowanie pierwsze autobusowe linie sezonowe. Wprowadzone zostaną też korekty w rozkładach jazdy linii 158, 169 i 213.
24.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać dwa tramwaje. Pierwszy z nich, w kolorze czerwono-kremowym, ma otwarte drzwi i znajduje się na pierwszym planie. Wygląda na starszy model. Drugi tramwaj, który wygląda na nowocześniejszy, ma ciemniejsze barwy z elementami czerwieni i beżu. Znajduje się za pierwszym tramwajem i wydaje się być zamknięty. Obie jednostki są zatrzymane na jakimś przystanku lub stacji tramwajowej. W tle widać mieszkalne bloki i trochę zieleni.
W dniach 1-3 maja komunikacja miejska będzie funkcjonować według zmienionych zasad
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Środa, 1 maja

Autobusy:

Obowiązywać będą niedzielne/świąteczne rozkłady jazdy.

Uruchomione zostaną linie sezonowe:

 • Linia 606

We wszystkie dni tygodnia autobusy będą jeździć na trasie Wały Piastowskie - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Okopowa - Podwale Przedmiejskie - Elbląska - Mjr. H. Sucharskiego - WesterplatteZatrzymają się jedynie na przystankach: Wały Piastowskie, Dworzec Główny, Brama Wyżynna, Ku Ujściu, Przystań Żeglugi, Westerplatte.  

Linia funkcjonować będzie w godz. 10.30-20.00, co 30 minut.

 • Linia 622

Autobusy kursować będą we wszystkie dni tygodnia na trasie Oliwa - Obrońców Westerplatte - Polanki (powrót Opata J. Rybińskiego) - Spacerowa - Karwieńska - Oliwa ZOO.

Częstotliwość kursowania wyniesie około 20 minut. W dni powszednie linia będzie działać w godz. około 09.00-14.30, w soboty, niedziele i święta w godz. około 09.30-19.30. 

 • Linia 658

Przystosowany do przewozu rowerów autobus będzie jeździć na trasie Polsat Plus Arena Gdańsk - Tunel pod Martwą Wisłą - Ku Ujściu. Linia funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta. Autobusy kursować będą w godz. około 10.00-19.30, co około 20 minut.

Linie 612 (rowerowa Śródmieście SKM – Sobieszewo) oraz 607 (Pruszcz Gdański – Sobieszewo), a także trzy sezonowe linie tramwajowe, w tym jedna obsługiwana taborem zabytkowym, zaczną działać od wakacji, od soboty 22.06.2024 r.

Na wszystkich liniach sezonowych obowiązywać będzie taryfa zwykła, a przewóz rowerów jest bezpłatny.

 • Linia 158

W soboty, niedziele i święta zmiana kursów obsługiwanych przez autobus z uchwytami do przewozu rowerów. Uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o godz. 20.01 z przystanku Rondo Mazowieckiego 02 w kierunku Wrzeszcza PKP obsługiwany przez ten typ pojazdu.

 • Linia 169

W dni powszednie w godz. 14.00 – 19.00 uruchomione zostaną dodatkowe zajazdy do ZOO, zarówno w kierunku Oliwy, jak i Owczarni.

 • Linia 213

We wszystkie dni tygodnia po godz. 21.00 będzie więcej kursów. Autobusy zamiast co 30 minut będą jeździć co 15 minut w dni powszednie i co 20 minut w soboty i niedziele. 

Tramwaje:

Obowiązywać będą niedzielne/świąteczne rozkłady jazdy, bez dodatkowych zmian.

Czwartek, 2 maja

Zgodnie z rekomendacją Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, tramwaje i autobusy będą kursować na podstawie sobotnich rozkładów jazdy. Część linii będzie funkcjonować według specjalnych rozkładów, które uwzględniają dodatkowe kursy do miejsc pracy. Tradycyjnie już 2 maja, między innymi z powodu braku zajęć w szkołach i długiego wolnego weekendu dla wielu osób, potrzeby przewozowe są zdecydowanie mniejsze niż w typowy dzień powszedni.         

Autobusy:

 • Linie 106138, 167

Dodatkowe kursy rano i po południu.

 • Linie 112, 115, 184, 186, 200, 289 

Zwiększona liczba kursów porannych.

 • Linia 126

Specjalny rozkład jazdy, liczba kursów do/z Żukowa, jak w dni powszednie.

 • Linia 174

Specjalny rozkład jazdy, liczba kursów do/z Starej Piły, jak w dni powszednie.

 • Linia 232

Uruchomienie dodatkowych kursów rano i po południu.

 • Linia 262

Autobusy jeździć będą przez cały dzień, z częstotliwością co 20 minut.

 • Linia 283

Uruchomienie linii z rozkładem jazdy zbliżonym do powszedniego.

 • Linia N1

Funkcjonować będzie na podstawowej trasie, bez obsługi Sopotu i Gdyni.

 • Linia N56

Nie będzie funkcjonować.

Tramwaje:

Obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Dodatkowo uruchomiona zostanie linia 7 na stałej trasie, wg specjalnego rozkładu jazdy - tramwaje będą jeździć w godzinach szczytu co 20-30 minut.

Piątek, 3 maja

Autobusy i tramwaje będą jeździć wg niedzielnych/świątecznych rozkładów jazdy.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA