PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przebudowa ul. Podwale Przedmiejskie. Nowa nawierzchnia na kolejnych odcinkach jezdni

Przebudowa ul. Podwale Przedmiejskie. Nowa nawierzchnia na kolejnych odcinkach jezdni
Inwestycja ta to kolejny etap realizacji idei "scalania" Głównego Miasta z Dolnym Miastem. Jest także jednym z elementów projektu „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”. Na jakim jest etapie?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ramach przebudowy fragmentu ul. Podwale Przedmiejskie zmodernizowano odcinek torowiska
W ramach przebudowy fragmentu ul. Podwale Przedmiejskie zmodernizowano odcinek torowiska
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Zakończono już przebudowę większości chodników i krawężników znajdujących się na modernizowanym odcinku. Obecnie układane są kolejne warstwy nowej nawierzchni jezdni. W pobliżu skrzyżowania z ul. Łąkową przebudowano torowisko.

Na jezdni w kierunku Elbląga wykonane zostały wszystkie izolacje w tunelu znajdującym się pod ul. Podwale Przedmiejskie. Gotowa jest także zatoka autobusowa wraz z peronem. Odtworzony został również wjazd w ul. Łąkową.

- Na południowym odcinku realizowanej inwestycji zostały już wylane masy wiążące. Wykonano tu także chodniki. Nowa nawierzchnia układana jest także od wjazdu z kierunku centrum - informuje Aneta Niezgoda  z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Na środkowym odcinku inwestycji trwa budowa kolektora deszczowego. Zamontowano już dwie z czterech studni. Nowa nawierzchnia na tym odcinku będzie układana po zakończeniu budowy kolektora.

 

 Ruch samochodowy jeszcze nie wrócił do normy. Mniej aut w Trójmieście, Madrycie, Wuhan

 

Inwestycja powinna zakończyć się w czerwcu br.

 

W ramach inwestycji powstanie też wygodne dojście z przystanku tramwajowego do gmachu Akademii Muzycznej
W ramach inwestycji powstanie też wygodne dojście z przystanku tramwajowego do gmachu Akademii Muzycznej
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W ramach przebudowy skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową powstaje przejście naziemne, a zmodernizowany zostanie 250-metrowy odcinek Podwala. Oprócz wymiany nawierzchni, utworzone zostaną pasy dla rowerzystów i wyremontowane chodniki po obu stronach ulicy.

Torowisko i perony tramwajowe wykonawca przebuduje w taki sposób, by umożliwić dojście do przystanku "Akademia Muzyczna". Projekt przewiduje także wykonanie kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i wodociągowej.

Wykonawcą jest firma MTM S.A z Gdyni. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln złotych.

 

  Końcowe odliczanie pierwszej transzy tramwajów dla Gdańska. 14. pojazd na miejscu

 

Przebudowa skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie z Łąkową, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z projektu pod nazwą: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

W 2018 roku przebudowano pierwsze skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim, na wysokości z ul. Chmielną.

 

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl