Trefl ma już komplet 12 zawodników. Jako ostatni dołączył Kewin Sasak

PlusLiga startuje w drugiej połowie października, trzy i pół miesiąca wcześniej Trefl Gdańsk ma już zamknięty skład na sezon 2023/2024. Ostatnim ogniwem w zespole trenera Igora Juricicia został doskonale znany w Gdańsku Kewin Sasak, który ostatnio grał w Czechach. - Granie w roli lidera drużyny, ogrywanie się na boiskach europejskich to naprawdę cenna lekcja - mówi 26-letni atakujący.
13.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Po lewej siatkarz z wyciągnięta do góry ręką, wyżej na prawo - żółta piłka
Centralną postacią Trefla będzie rozgrywający Lukas Kampa
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Trefl na sezon 2023/2024

Po sezonie 2022/2023, który siatkarze Trefla zakończyli na szóstym miejscu, odeszło kilku ważnych zawodników: najlepszy przyjmujący PlusLigi - libero Luke Perry i czołowy atakujący ligi - Bartłomiej Bołądź. Karierę zakończył Mariusz Wlazły.

Skład gdańszczan na sezon 2023/2024:

  • atakujący: Kewin Sasak, Aliaksei Nasevich
  • przyjmujący: Piotr Orczyk, Jan Martinez Franchi, Mikołaj Sawicki, Jakub Czerwiński
  • środkowi: Patryk Niemiec, Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk, Janusz Gałązka
  • rozgrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński
  • libero: Voitto Koykka, Dawid Pruszkowski 

 

Siatkarz w niebieskim stroju po lewej atakuje, po prawej siatkarz w białej koszulce w wyskoku broni
Kewin Sasak (po prawej) w barwach Trefla podczas meczu ze Stalą Nysa pod koniec października 2021 roku. Zdobył wtedy 17 punktów i odebrał statuetkę MVP dla najlepszego gracza meczu
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Kewin Sasak zamknął skład

Ostatnim, który dołączył do Trefla jest 26-letni Kewin Sasak. To powrót do Gdańska po rocznej przerwie. Ten mierzący 208 cm wzrostu siatkarz w gdańskiej ekipie występował od sezonu 2018/2019 do końca rozgrywek 2021/2022. W tym czasie wystąpił w 88 meczach PlusLigi, w których zdobył 464 punkty. W swoim pierwszym sezonie w Gdańsku był zmiennikiem Macieja Muzaja i punktował 6-krotnie, w kolejnych rozgrywkach zmieniał Bartosza Filipiaka i zdobył 27 punktów, a w sezonach 2020/2021 i 2021/2022 na swojej pozycji rywalizował z Mariuszem Wlazłym. W rozgrywkach 2020/2021 zdobył 170 punktów, a w kolejnym - 261.

Potem przeniósł się do ligi czeskiej, do klubu VK CEZ Karlovarsko, ówczesnego mistrza kraju. W rozgrywkach ligowych Sasak wystąpił we wszystkich 33 meczach, w których zdobył 388 punktów. Krajowe zmagania jego drużyna zakończyła ostatecznie na trzeciej pozycji. Jako mistrz Czech z sezonu 2021/2022 w minionych rozgrywkach, Karlovarsko rywalizowało także w europejskich pucharach. Czesi międzynarodowe zmagania rozpoczęli od Ligi Mistrzów, gdzie trafiając do jednego koszyka z późniejszym triumfatorem rozgrywek Grupą Azoty ZAKSĄ oraz włoskim Itas Trentino zajęli trzecie miejsce w fazie grupowej, co skutkowało kontynuacją europejskiej przygody w Pucharze CEV. W ćwierćfinale zespół Sasaka wygrał po tie-breaku z PGE Skrą Bełchatów, ale w rewanżu polska drużyna była górą bez straty seta i to bełchatowianie awansowali do półfinału rozgrywek.

- Sezon spędzony w lidze czeskiej dał mi sporo doświadczenia. Granie w roli lidera drużyny, budowanie pewności siebie, a także ogrywanie się i sprawdzenie zdobytych umiejętności na boiskach europejskich w meczach Ligi Mistrzów, czy w Pucharze CEV to naprawdę cenna lekcja. Myślę, że zdobyte doświadczenie i umiejętności pomogą mi w przyszłym sezonie, gdy będę występował ponownie na polskich parkietach. Bardzo się cieszę z powrotu do PlusLigi, a jeszcze bardziej z tego, że wracam właśnie do Gdańska. To jedno z najlepszych miast w Polsce, a organizacja klubu jest na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim chcę rozegrać ten sezon na dobrym poziomie sportowym, pomóc jak najmocniej zespołowi. Myślę, że ciężka praca i regeneracja będą kluczowe w tak intensywnych rozgrywkach, jakie przed nami – mówi Kewin Sasak.