Trefl Gdańsk zaczyna sparingi przed startem PlusLigi. W sprzedaży karnety na sezon 2023/2024

Siatkarze Trefla w sobotę, 16 września, rozpoczynają cykl sparingów przed sezonem 2023/2024 PlusLigi. Pierwszym rywalem będzie w Słupsku zespół Projektu Warszawa, potem gdańszczanie - w czwartek i piątek, 21-22 września - podejmą w sali treningowej Ergo Areny norweski TIF Viking Bergen. Na koniec września zagrają w Olsztynku z Indykpolem AZS Olsztyn.
14.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dwóch siatkarzy nad siatką dotykają piłki
Na koniec poprzedniego sezonu Trefl grał z Projektem Warszawa, w pierwszym sparingu przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek siatkarze z Gdańska zmierzą się także z ekipą ze stolicy
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Na początek Projekt 

Tegoroczny sezon PlusLigi rozpocznie się 20 października. Trefl Gdańsk swoje inauguracyjne spotkanie rozegra 22 października w Katowicach z miejscowym GKS. Pierwszy mecz ligowy w Gdańsku podopiecznych trenera Igora Juricicia czeka dopiero 4 listopada z KGHM Cuprum Lubin.

Siatkarze są już po intensywnych treningach. W sobotę, 16 września, rozpoczynają serię sparingów. Na początek w Słupsku z Projektem Warszawa.

– Przed nami okres sparingowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy zacząć grać. Oczywiście wynik jest sprawą drugorzędną, najważniejszy jest cel szkoleniowy. Chcemy przetestować, jak nasi zawodnicy odnajdują się w systemie bloku, obrony, asekuracji – mówi Karol Rędzioch, drugi szkoleniowiec Trefla Gdańsk. 

Mózg, jak mięśnie, potrzebuje ćwiczeń. Siatkarze Trefla mogą liczyć na wsparcie mentalne

Kolejni rywale

W czwartek i piątek, 21 i 22 września, gdańszczanie podejmą w sali treningowej Ergo Areny norweski TIF Viking Bergen. Drugi mecz odbędzie się z udziałem kibiców. To spotkanie w piątek, 22 września, o godz. 16:00. Wstęp wolny.

W ostatnie dni miesiąca gdańszczanie zmierzą się w dwumeczu z Indykpolem AZS Olsztyn. Olsztynianie nadal czekają na zakończenie remontu hali Urania, dlatego te spotkania odbędzie się w Olsztynku.

W październiku drużyna Trefla Gdańsk weźmie udział w turnieju w Suwałkach oraz w Gigantach Siatkówki w Twardogórze.

Harmonogram sparingów we wrześniu:

  • 16.09 mecz z Projektem Warszawa w Słupsku
  • 21-22.09 dwumecz z TIF Viking Bergen w Gdańsku 
  • 29-30.09 dwumecz z AZS Olsztyn w Olsztynku

Immergas Warszawa wygrywa na plaży w Brzeźnie. Siatkarze Trefla na czwartym miejscu

Skład Trefla na sezon 2023/2024

Już od połowy czerwca Trefl ma zamknięty skład na sezon 2023/2024. Ostatnim ogniwem w zespole trenera Juricicia został doskonale znany w Gdańsku Kewin Sasak, który ostatnio grał w Czechach.

Trefl ma już komplet 12 zawodników. Jako ostatni dołączył Kewin Sasak

Skład Trefla

  • atakujący: Kewin Sasak, Aliaksei Nasevich
  • przyjmujący: Piotr Orczyk, Jan Martinez Franchi, Mikołaj Sawicki, Jakub Czerwiński
  • środkowi: Patryk Niemiec, Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk, Janusz Gałązka
  • rozgrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński
  • libero: Voitto Koykka, Dawid Pruszkowski 

Karnety na Trefla 

W sprzedaży są karnety na cały sezon 2023/2024. Cena w zależności od miejsca: 550 i 380 zł normalne, 450 i 280 zł ulgowe. Przedłużenie karnetu: 445 i 300 zł normalne, 360 i 220 zł ulgowe. 

Karnety do kupienia na www.gdanskielwy.pl.

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów