Immergas Warszawa wygrywa na plaży w Brzeźnie. Siatkarze Trefla na czwartym miejscu

Wszystkie zespoły PlusLigi grały podczas czterodniowego turnieju - od 17 do 20 sierpnia - w turnieju PreZero Grand Prix na plaży w Brzeźnie. W finale Immergas Warszawa pokonał PSG Stal Nysa 2:0. Gdańszczanie, którzy występowali jako Trefl Royal Seafood, w półfinale ulegli siatkarzom ze stolicy a o trzecie miejsce przegrali z ekipą z Olsztyna.
20.08.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Siatkarz w błękitnym stroju przebija piłkę, po drugiej siatce dwóch blokuje
W finale zagrały zespoły z Nysy (po lewej) i Warszawy. Wygrali siatkarze ze stolicy, wśród których był Artur Szalpuk (blokujący w okularach)
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

16 zespołów PlusLigi

Turniej PreZero Grand Prix odbywał się na plaży w Brzeźnie na Energa Stadionie Letnim. W zawodach udział wzięły wszystkie zespoły z PlusLigi. 16 ekip podzielono na cztery 4-zespołowe grupy. Od czwartku do niedzieli, 17-20 sierpnia, rozegrano łącznie aż 32 spotkania. Kibice mieli co oglądać. 

Gdańszczanie pod nazwą Trefl Royal Seafood trafili do grupy A z PGE GiEK Skrą Bełchatów, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Cuprum Lubin.  

Mężczyzna w czerwonej koszulce stoi przed szpalerem młodych mężczyzn w błękitnych i granatowych strojach. jednemu z nich ściska rękę
Nagrody najlepszym drużynom i zawodnikom wręczał m.in. Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Trefl dotarł do półfinału

Siatkarze z Gdańska pierwsze spotkanie wygrali 2:0, drugie 2:1, w trzecim ulegli 1:2. W ćwierćfinale ich rywalem była Bogdanka LUK Lublin - wygrali 2:0. 

W półfinale musieli uznać wyższość Immergas Warszawa, ulegając 0:2. W spotkaniu o trzecie miejsce nie dali razy Indykpol AZS Olsztyn, przegrywając także 0:2. 

W finale Immergas Warszawa pokonał Stal PGE Nysa 2:0. 

Wyniki turnieju 


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU FINAŁOWEGO I DEKORACJI ZWYCIĘZCÓW