PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trwają prace drogowe przy Hali Targowej. Rondo zamiast skrzyżowania

Trwają prace drogowe przy Hali Targowej. Rondo zamiast skrzyżowania
Duża zmiana przy zabytkowej Hali Targowej i Baszcie Jacek: skrzyżowanie ul. Podwale Staromiejskie z ulicami Pańską i Podmłyńską w ciągu pięciu tygodni zamieni się w minirondo. Prace już ruszyły - mogą występować niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym. To początek modernizacji ciągu ul. Rajskiej i ul. Jana Heweliusza, która potrwa do końca tegorocznych wakacji.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Podwale Staromiejskie. Prace remontowe przy przebudowie skrzyżowania na rondo

Prace rozpoczęły się we wtorek, 13 marca. Taka inwestycja wymaga tymczasowych zmian w organizacji ruchu - jezdnia w obrębie skrzyżowania jest nadal dostępna dla samochodów, ale wszystkie pojazdy muszą zmieścić się na zwężonych pasach jazdy. Dodatkowo ulica Pańska na wysokości Hali targowej jest zamknięta.

Zobacz relację wideo:

- Jest to I etap robót związanych z przebudową ul. Jana Heweliusza i ul. Rajskiej na podstawie Umowy drogowej w trybie art. 16 Ustawy o drogach publicznych (umowy na budowę lub przebudowę dróg publicznych przez inwestorów inwestycji nie drogowych), którą zawarto pomiędzy Gminą Miasta Gdańska i RIDA Gdańsk Sp. z o.o. dla inwestycji 'Rajska 8' - informuje w komunikacie Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Po zakończeniu prac podobna przebudowa zostanie też zrealizowana na skrzyżowaniu ul. Heweliusza i ul. Rajskiej

I etap prac potrwa do połowy kwietnia. W ramach II etapu przebudowane będzie skrzyżowanie ulic przy Galerii Handlowej Madison. Chodzi o skrzyżowanie ul. Rajskiej i Jana Heweliusza. Przebudowana będzie też infrastruktura i ułożene nowe chodniki.

Zakończenie prac w całości przewidziane jest na koniec lipca 2018 r.



oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl