PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

"Wszystkie Strony Miasta". Weź udział w loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!"

"Wszystkie Strony Miasta". Weź udział w loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!"
Jeszcze trzy tygodnie mają mieszkańcy Gdańska, żeby zgłosić udział w gdańskiej loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!". Do wygrania super nagrody, w tym samochód z napędem hybrydowym. Kto może wziąć udział w loterii i na jakich zasadach? Dlaczego Gdańsk zachęca do rozliczania u siebie PIT-ów? O tym rozmawialiśmy z naszymi gośćmi w programie "Wszystkie Strony Miasta".
 Wszystkie Strony Miasta . Nz. od lewej Jolanta Ostaszewska, dyrektor Wydziału Budżetu Miasta i Podatków, Katarzyna Best-Kuczyńska, zwyciężczyni głównej nagrody w 2018 r. i prowadzący program Marek Wałuszko
"Wszystkie Strony Miasta". Nz. od lewej Jolanta Ostaszewska, dyrektor Wydziału Budżetu Miasta i Podatków, Katarzyna Best-Kuczyńska, zwyciężczyni głównej nagrody w 2018 r. i prowadzący program Marek Wałuszko
zdj. Tomasz Maciuk/gdansk.pl


Gdańsk zachęca do rozliczania swojego podatku dochodowego w miejscu zamieszkania. Nie trzeba być tu zameldowanym. Wystarczy zamieszkiwać i wykazać ten fakt w rozliczeniu rocznym. Dochody z tego właśnie podatku są dla wszystkich gmin bardzo istotne.

- Uzyskiwane dochody z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-red.), w takim ogólnym torcie dochodów miasta, stanowią bardzo znaczny udział. To jest ponad jedna czwarta tego tortu, czyli 26 proc. W dochodach miasta zrealizowanych za 2018 r., które są na poziomie 3 mld 277 mln zł, wynosi to 873 mln zł – mówiła Jolanta Ostaszewska, dyrektor Wydziału Budżetu Miasta i Podatków.

Miasto Gdańsk kolejny rok z rzędu zachęca podatników do udziału w loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. To dodatkowa zachęta do rozliczania się w Gdańsku. Jeszcze tylko trzy tygodnie mają mieszkańcy Gdańska, aby zgłosić swój udział w loterii. Do tej pory zgłosiło się ponad 17 tysięcy osób.

Do wygrania wspaniałe nagrody: hybrydowa Toyota, rowery i napędzane elektrycznie hulajnogi. Formularze znajdujące się na stronie www.gdansk.pl/pit lub www.pitwgdansku.pl należy wysłać do północy 5 maja.

Katarzyna Best-Kuczyńska, która wzięła udział w naszym programie, jest przykładem osoby, która płaci tu podatki, utożsamia się z miejscem zamieszkania i rok temu wygrała główną nagrodę w loterii. Do naszej redakcji przyjechała wygranym rok wcześniej samochodem.

- Mieszkam w Gdańsku już od 10 lat – opowiadała w programie Katarzyna Best-Kuczyńska. - Dokładając się każdą złotówką do miejskiego budżetu czuję się już pełnoprawną gdańszczanką. Dużą szansę ku temu daje też Budżet Obywatelski. Spotykam się z pozytywnymi reakcjami. Znajomi przekazują informację o mojej wygranej swoim znajomym na osiedlu czy w pracy. Ludzie mówią: „O, to jest taki realny przykład. Ja też w tym roku wezmę udział w loterii”.

Zobacz cały wideoczat:Rozliczanie PIT-u w Gdańsku to dowód nie tylko na to, że gdańszczanom podoba się kampania, ale również na to, że przyjezdni z innych stron Polski lub innego kraju identyfikują się z miastem. Do wygrania w tym roku jest również samochód - hybrydowa toyota premium. Poza tym 15 rowerów miejskich i 10 napędzanych elektrycznie hulajnóg.

Warto pamiętać, że PIT możemy rozliczyć do końca kwietnia. Losowanie nagród w loterii zaplanowano 9 maja br. na godz. 12.00. Nadamy je na żywo na portalu gdansk.pl.

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl