Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W weekend remonty torów tramwajowych. Nowy rozkład jazdy tramwajów

Z powodu remontów torów tramwajowych w ul. Podwale Przedmiejskie - od soboty, 18 listopada do poniedziałku, 20 listopada 2017 r. - na odcinku pomiędzy Akademią Muzyczną a Bramą Żuławską ruch tramwajów będzie wstrzymany. Prace torowe odbywać się będą także w ul. Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie. Ruch tramwajowy będzie wstrzymany na odcinku od węzła Hucisko do Bramy Oliwskiej. Jak będzie wyglądała organizacja ruchu na tych trasach?

W weekend remonty torów tramwajowych. Nowy rozkład jazdy tramwajów
A
A
data publikacji: 14 listopada 2017 r.

Zgodnie z przepisami bilet na przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii
Zgodnie z przepisami bilet na przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

W najbliższy weekend tj. 18 i 19/20 listopada (sobota-poniedziałek) 2017 r. będą prowadzone prace torowe w ul. Podwale Przedmiejskie na odcinku pomiędzy przystankami Akademia Muzyczna – Brama Żuławska. Prace prowadzone będą od godz. 00.30 w sobotę do godz. 03.00 w poniedziałek.

Zakres prac obejmuje wymianę szyn na obu torach (480 m. szyn), regulację osi toru przy użyciu maszyny wysokowydajnej, szlifowanie szyn (910 mb. toru). Prace będą odbywały się w pasie torów tramwajowych bez wyłączania ruchu drogowego. Wykonawcą prac jest firma Rajbud Sp. z o.o. Koszt prac to około 360 000 zł.

Zgodnie z ustaleniami z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku ruch tramwajowy na odcinku od węzła Unii Europejskiej do Stogów będzie wstrzymany.

W tym samym terminie regulacja osi toru odbędzie się również w ul. Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie na odcinku od Huciska do budynku dawnej przychodni kolejowej. Ruch tramwajowy będzie wstrzymany na odcinku od węzła Hucisko do Bramy Oliwskiej.

Na odcinku od Węzła Unii Europejskiej do węzła Hucisko będzie prowadzony tylko ruch tramwajowy w jednym kierunku obsługiwany będzie przystanek Brama Wyżynna w kierunku Dworca PKS (przystanek bliżej LOT).

W sobotę i niedzielę tramwaje linii 2, 3, 6, 8, 10, 11 i 12 pojadą na trasach zastępczych oraz według zmienionych rozkładów jazdy:

  • 2, 6, 11: … - al. Zwycięstwa - 3 Maja – Dworzec PKS – Węzeł Groddecka – al. Armii Krajowej – al. Sikorskiego - …
  • 3: … - al. Zwycięstwa - 3 Maja – Dworzec PKS – Węzeł Groddecka - Chełm Witosa
  • 8: Jelitkowo… - al. Hallera - al. Zwycięstwa - 3 Maja – Dworzec PKS – Węzeł Groddecka - Śródmieście SKM – Okopowa – Hucisko – 3 Maja - Dworzec PKS - al. Zwycięstwa - al. Hallera - … - Jelitkowo).
  • 10: … - Marynarki Polskiej – Kliniczna - al. Zwycięstwa - 3 Maja – Dworzec PKS – Nowe Ogrody – Kartuska - … - Brętowo PKM
  • 12: … - Zwycięstwa - 3 Maja – Dworzec PKS – Nowe Ogrody – Kartuska - … - Migowo

Tymczasowo dla linii tramwajowych 2, 3 6, 8, 10, 11 i 12 zostanie także uruchomiony przystanek „Nowe Ogrody” na ul. 3 Maja w kierunku Wrzeszcza.

Między Śródmieściem a Stogami zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa linii T8 na trasie:

  • kierunek Stogi: Wały Piastowskie – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sienna – Stryjewskiego – Nowotna – Stogi Plaża,
  • kierunek Wały Piastowskie: Stogi Plaża – Nowotna – Stryjewskiego – Budzysza – Lenartowicza –Siennicka – Podwale Przedmiejskie – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Wały Piastowskie


UWAGA: Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w linii 8, może kontynuować podróż na tym samym bilecie linią T8 do Stogów Plaży.

Prace są realizowane w ramach inwestycji Forum Gdańsk – budowa układu komunikacyjnego.

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl