PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Sylwester w Gdańsku. Happysad, Zakopower, Nocny Kochanek, Roksana Węgiel, Vox, Kalwi & Remi

Sylwester w Gdańsku. Happysad, Zakopower, Nocny Kochanek, Roksana Węgiel, Vox, Kalwi & Remi
Noc z 31 grudnia na 1 stycznia jak co roku powitamy w Gdańsku koncertami, ale tym razem Scena Muzyczna organizuje imprezy w aż sześciu lokalizacjach. Wystąpią: Happysad, Zakopower, Nocny Kochanek, Vox i Kalwi & Remi. Po raz pierwszy odbędzie się też specjalny sylwester dedykowany młodzieży, podczas którego wystąpi gwiazda młodego pokolenia Roksana Węgiel.
Zakopower będzie jedną z muzycznych gwiazd tegorocznego sylwestra organizowanego w Gdańsku. Nz. koncert zespołu podczas Festiwalu Top Trendy w Sopocie
Zakopower będzie jedną z muzycznych gwiazd tegorocznego sylwestra organizowanego w Gdańsku. Nz. koncert zespołu podczas Festiwalu Top Trendy w Sopocie
Fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

W tym roku miejskie koncerty sylwestrowe organizowane przez Scenę Muzyczną, jeden z oddziałów Gdańskiego Archipelagu Kultury, odbędą się w aż sześciu lokalizacjach. Podobnie jak w ubiegłym roku, bawić się będzie można w parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim, na molo w Brzeźnie oraz na Targu Węglowym, a także przy Hali Olivia i na Długich Ogrodach.

Każda z sylwestrowych dzielnic będzie charakteryzowała się inną tematyką muzyczną.

Sentymentalny park Oruński z amfiteatrem przywita Nowy Rok przy polskich hitach zespołu Vox; kolorowy Chełm w Jarze Wilanowskim będzie bawił się z zespołem Happysad; elektryzujące Brzeźno powita Nowy Rok na molo przy muzyce duetu Kalwi & Remi; rockowa Oliwa rozgrzeje nas wspólnie z Nocnym Kochankiem przy Hali Olivia. Natomiast koncert główny odbędzie się w tym roku przy Długich Ogrodach, gdzie folkowo pożegnamy stary rok wraz z zespołem Zakopower.

Organizatorzy zadbali również o zabawę dla najmłodszych - gwiazdą Sylwestra dla dzieci i młodzieży będzie Roksana Węgiel. Impreza odbędzie się na Targu Węglowym i ruszy wcześniej niż w pozostałych lokalizacjach, bo już o godz. 17.30.

 

Roksana Węgiel może się pochwalić rzeszą fanów wśród młodszego pokolenia. Nz. wokalistka podczas Top Of The Top Sopot Festival w Operze Leśnej
Roksana Węgiel może pochwalić się rzeszą fanów wśród młodszego pokolenia. Nz. wokalistka podczas Top Of The Top Sopot Festival w Operze Leśnej
Fot. Anna Bobrowska / KFP

 

Zwolenników fajerwerków musimy rozczarować - podobnie jak w poprzednich latach, w trosce o środowisko naturalne oraz miejskie zwierzęta, miasto nie zorganizuje takiej atrakcji. Nie odbędzie się także pokaz laserowy, bo jak tłumaczy Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej GAK, jest trudny do realizacji w zimowych warunkach, nie cieszył się też aż taką popularnością, jak przewidywano. Zamiast pokazu więc, w tym roku ze sceny padną uroczyste życzenia Szczęśliwego Nowego Roku.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

 

Sylwestrowy konkurs Rady Miasta Gdańska

Miejski sylwester nieodłącznie kojarzy się z konkursem sylwestrowym. Huczne powitanie Nowego Roku to nie tylko okazja do szampańskiej zabawy, ale także możliwość spędzenia tej wyjątkowej nocy bez plastiku i bezpiecznie. To również szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, takich jak hulajnoga elektryczna, soundbar, słuchawki bezprzewodowe oraz głośniki.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w noc sylwestrową wyrzucić do oznakowanych pojemników stojących w miejscach zabaw miejskich, tj. na ul. Długie Ogrody, przy Hali Olivia, w parku Oruńskim, w Jarze Wilanowskim i na molo w Brzeźnie, szklaną butelkę po napoju, którym witano Nowy Rok. Do butelki należy włożyć kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu.

Więcej szczegółów wkrótce.

 

Zobacz też: Idą święta, a z nimi: jarmark, iluminacje i gdańskie wigilie. Poznaj świąteczne atrakcje

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl