PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańska Noc Sylwestrowa. Zakopower wystąpi na Długich Ogrodach

Gdańska Noc Sylwestrowa. Zakopower wystąpi na Długich Ogrodach
Noc z 31 grudnia na 1 stycznia jak co roku powitamy w Gdańsku podczas koncertów z udziałem muzycznych gwiazd, organizowanych przez Miasto Gdańsk. W tym roku Gdańska Noc Sylwestrowa odbędzie się w aż sześciu lokalizacjach. Prezentujemy sylwetki artystów.
Zakopower będzie jedną z muzycznych gwiazd tegorocznego sylwestra organizowanego w Gdańsku. Nz. Sebastian Karpiel Bułecka podczas festiwalu telewizji Polsat Sopot Top Trendy w Operze Leśnej
Zakopower będzie jedną z muzycznych gwiazd tegorocznego sylwestra organizowanego w Gdańsku. Nz. Sebastian Karpiel Bułecka podczas festiwalu telewizji Polsat Sopot Top Trendy w Operze Leśnej
fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

Stary rok pożegnamy w tym roku folkowo w Śródmieściu, na Długich Ogrodach w Gdańsku. Tu, na scenie plenerowej, odbędzie się koncert główny Gdańskiej Nocy Sylwestrowej - wystąpi zespół Zakopower.

O tej formacji, której nazwa nawiązuje do miasta Zakopane, mówi się, że ma „folkową duszę obleczoną rockowym ciałem”. Z jednej strony pozostaje wierna korzeniom - z drugiej chętnie absorbuje współczesne muzyczne nurty. W swojej twórczości tradycyjne folkowe instrumentarium, takie jak dudy i basy podhalańskie czy słowacka fujara pasterska, nietypowo równoważy groźnym pomrukiem gitary elektrycznej, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami.

Sercem, twarzą i niepodrabialnym głosem zespołu jest Sebastian Karpiel-Bułecka - znany z pierwszych stron gazet góral z Podhala, wokalista i skrzypek. Towarzyszy mu Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, oraz znakomite grono muzyków: Bartłomiej Kudasik, Wojciech Topa, Józef Chyc, Bartek Nazaruk, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Dominik Trębski i Michał Trąbski.

Zespół ma na koncie kilka albumów studyjnych i jeden koncertowy, wydał także płytę z kolędami. Ich ostatnie muzyczne wydawnictwo, nagrane wspólnie z Atom String Quartet, nominowane było do nagrody Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku/Muzyka Korzeni.

 

Koncert Zakopower odbędzie się we wtorek, 31 grudnia, 2019 r., o godz. 22:30. O północy życzenia noworoczne złoży ze sceny prezydent miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 00:15.

Wstęp wolny.

 

 

Pozostałe koncerty w ramach Gdańskiej Nocy Sylwestrowej odbędą się w Parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim, na molo w Brzeźnie, na Targu Węglowym oraz przy Hali Olivia. Wystąpią: happysad, Nocny Kochanek, Vox i Kalwi & Remi. Po raz pierwszy odbędzie się też specjalny sylwester dedykowany młodzieży, podczas którego wystąpi gwiazda młodego pokolenia - Roksana Węgiel.

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Happysad zagra w Jarze Wilanowskim

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Kalwi & Remi roztańczą molo w Brzeźnie

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Vox zaśpiewa największe przeboje w Parku Oruńskim

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Nocny Kochanek na parkingu przed Halą Olivia

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Roksana Węgiel zaśpiewa na Targu Węglowym

 

Organizator: Miasto Gdańsk 
Partner Główny: Saur Neptun Gdańsk 
Partnerzy: Gdański Archipelag Kultury, Scena Muzyczna, Fundacja Gdańska, Amber Expo 
 

Zobacz też: Sylwestrowy Konkurs Rady Miasta Gdańska. Przewodnicząca Rady zaprasza do udziału REGULAMIN

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze