PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańska Noc Sylwestrowa. Happysad zagra w Jarze Wilanowskim

Gdańska Noc Sylwestrowa. Happysad zagra w Jarze Wilanowskim
Noc z 31 grudnia na 1 stycznia 2019/2020 jak co roku powitamy w Gdańsku podczas koncertów z udziałem muzycznych gwiazd, organizowanych przez Miasto Gdańsk. W tym roku Gdańska Noc Sylwestrowa odbędzie się w aż sześciu lokalizacjach. Prezentujemy sylwetki artystów.
Happysad wprowadzi nas w Nowy Rok w Jarze Wilanowskim
Happysad wprowadzi nas w Nowy Rok w Jarze Wilanowskim
fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

Kolorowy Jar Wilanowski - to pomysł na Gdańską Noc Sylwestrową na Chełmie. Stary rok w okolicznościach pięknej przyrody pożegnamy przy dźwiękach muzyki zespołu happysad.

Grupa, która powstała w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, trzy platynowe i cztery złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Kariera była im pisana od początku. Debiutancki album happysad, zatytułowany „Wszystko jedno”, magazyn Teraz Rock umieścił wśród 50. najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Album zyskał status Złotej Płyty, podobnie jak kolejna płyta „Podróże z i pod prąd” i kolejna - „Nieprzygoda”, która znalazła się na pierwszym miejscu OLIS - listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Także koncertowe wydawnictwo DVD happysad „Na żywo w STUDIO” zyskało status Złotej Płyty - i to już w dniu premiery, a zaraz potem - platynowej.

Styl grupy określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego i gitarowego. Jednak jej wokalista, Jakub Kawalec, określił swoją muzykę jako „rock regresywny”, jednocześnie odcinając się zdecydowanie od nurtu punk rock. Jedno jest pewne: jest rockowo i energetycznie, nie zabraknie więc okazji do tańczenia i skakania.

Zespół wystąpi w składzie: Jakub Kawalec (śpiew, gitara, teksty), Łukasz Cegliński (gitara), Artur Telka (gitara basowa), Jarosław Dubiński (perkusja), Maciej Ramisz (klawisze, gitara, śpiew) i Michał Bąk (saksofony, klawisze, śpiew).

 

Koncert happysad odbędzie się we wtorek, 31 grudnia, 2019 r., o godz. 22:30. Zakończenie imprezy przewidziane jest na godz. 00:15. Wstęp wolny.

 

 

Pozostałe koncerty w ramach Gdańskiej Nocy Sylwestrowej odbędą się w Parku Oruńskim, na Targu Węglowym, Długich Ogrodach i molo w Brzeźnie oraz przy Hali Olivia. Wystąpią: Nocny Kochanek, Zakopower, Vox i Kalwi & Remi. Po raz pierwszy odbędzie się też specjalny sylwester dedykowany młodzieży, podczas którego wystąpi gwiazda młodego pokolenia - Roksana Węgiel.

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Zakopower wystąpi na Długich Ogrodach

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Kalwi & Remi roztańczą molo w Brzeźnie

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Vox zaśpiewa największe przeboje w Parku Oruńskim

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Nocny Kochanek na parkingu przed Halą Olivia

 

Gdańska Noc Sylwestrowa. Roksana Węgiel zaśpiewa na Targu Węglowym

 

Organizator: Miasto Gdańsk 
Partner Główny: Saur Neptun Gdańsk 
Partnerzy: Gdański Archipelag Kultury, Scena Muzyczna, Fundacja Gdańska, Amber Expo 
 

Zobacz też: Sylwestrowy Konkurs Rady Miasta Gdańska. Przewodnicząca Rady zaprasza do udziału REGULAMIN

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl