PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Prapremierowy pokaz filmu “Miłość jest wszystkim” w Warszawie. Premiera w Trójmieście już w piątek
Prapremierowy pokaz filmu “Miłość jest wszystkim” w Warszawie. Premiera w Trójmieście już w piątek
We wtorek, 20 listopada 2018 r., w Warszawie, odbył się prapremierowy pokaz filmu “Miłość jest wszystkim” w reż. Michała Kwiecińskiego. Ma to być "świąteczna historia ku pokrzepieniu serc". W rolach głównych występują m.in.: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał oraz... miasto Gdańsk. Na trójmiejską premierę musimy poczekać do piątku   
46473951_377095976200159_4100142266578894848_n
Premiera filmu 'Miłość jest wszystkim' w Warszawie
www.gdansk.pl


Dokładnie rok temu, w listopadzie i grudniu, w naszych firmowych skrzynkach mailowych pojawiały się kolejne komunikaty podobnej treści: “W sobotę, na czas realizacji zdjęć do filmu „Miłość jest wszystkim”, od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ul. Ołowianka od ronda przy ul. Szafarnia”. Był to bowiem czas realizacji w Gdańsku filmowego projektu TVN i Akson Studio - romantycznej komedii “Miłość jest wszystkim”.

We wtorek, 20 listopada 2018 r., odbył się w Warszawie, w Złotych Tarasach, prapremierowy pokaz tego filmu.

Obraz opowiada o miłosnych perypetiach kilku par. W filmie zobaczymy również piękne ujęcia naszego miasta, m.in. ulic Długiej i Mariackiej, Dworu Artusa i Ołowianki, bo tłem dla komplikujących się losów głównych bohaterów jest Gdańsk - miasto partycypuje też w kosztach produkcji filmu kwotą 500 tys. zł.

Akcja rozpoczyna się sceną, gdy do Gdańska przypływa niezwykły Święty Mikołaj. Po Motławie płynie statek, a na nim oczekiwana przez wszystkie dzieci, i nie tylko, postać. Czas akcji filmu jest równie magiczny, bo przedświąteczny, a jak piszą producenci: “Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos…”. I tego nie zabraknie na ekranie.

Reżyserem “Miłości” jest Michał Kwieciński, w którego CV są dziesiątki produkcji, m.in. film “Statyści”. W rolach głównych wystąpi plejada znakomitych polskich aktorów. Będą to: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jana Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Michał Czernecki, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz i Joanna Balasz.

Film zobaczymy w kinach całej Polski od 23 listopada. 

"Miłość jest wszystkim"
Reżyseria: Michał Kwieciński
Scenariusz: Kuba Wecsile
Zdjęcia: Michał Sobociński
Scenografia i dekoracja wnętrz: Agnieszka Bartold
Charakteryzacja: Liliana Gałązka
Kostiumy: Aleksandra Staszko
Producenci: Michał Kwieciński/Akson Studio, Dorota Chamczyk/TVN S.A.
Dystrybucja: Kino Świat
Partnerem filmu jest Miasto Gdańsk.

WiĘCEJ:

"Miłość jest wszystkim" - making of. Zobacz, film z planu zdjęciowego

"Miłość jest wszystkim" - film z Gdańskiem w tle. Zobacz więcej making of

Wielkie brawa dla Cyrulika z Sewilli. Gorąco przyjęta premiera w Operze Bałtyckiej. RECENZJA

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl