PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pomóż szczęściu. Do 31 maja zgłoś się do loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! i... wygraj samochód

Pomóż szczęściu. Do 31 maja zgłoś się do loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! i... wygraj samochód
Hybrydowa Toyota Yaris to główna nagroda w loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!". Przypominamy, że w tym roku czas na rozliczenie podatku został przedłużony do 31 maja. Tego dnia, o północy, kończy się też możliwość udziału w tegorocznej edycji loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!". Wypełnienie formularza zajmuje zaledwie kilka minut, warto pomóc szczęściu.
Pachnąca nowością i przewiązana czerwoną kokardą hybrydowa Toyota Yaris to nagroda główna w tegorocznej, czwartej edycji loterii Pit w Gdańsku. Się opłaca! Nie przegapcie terminu zgłoszenia udziału w zabawie - mija 31 maja
Pachnąca nowością i przewiązana czerwoną kokardą hybrydowa Toyota Yaris to nagroda główna w tegorocznej, czwartej edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! Nie przegapcie terminu zgłoszenia udziału w zabawie - mija 31 maja
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Jeśli to właśnie Gdańsk jest miastem, które wybraliśmy do życia, rozliczmy tutaj swoje podatki. Przypominamy, że termin składania zeznań podatkowych w tym roku przedłużono do 31 maja, również do tego dnia można zgłaszać chęć udziału w loterii, w której główną nagrodą jest samochód. Udział w zabawie mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat i mieszkają w Gdańsku. Nie trzeba mieć w naszym mieście zameldowania. Jeśli mieszkamy w wynajętym mieszkaniu lub należącym na przykład do kogoś z rodziny, także możemy zgłosić się do zabawy. Wystarczy złożyć PIT w którymś z gdańskich urzędów skarbowych, zgodnie z adresem zamieszkania.

W naszym mieście trwa czwarta edycja loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! Na dziesięć dni przed końcem zabawy, formularz zgłoszeniowy wysłało 13 566 osób (red. - dane na 21 maja), z czego 1103 to osoby, które biorą udział w zabawie po raz pierwszy. Ci, którzy już zarejestrowali się w loterii powinni być zadowoleni - konkurencja w tym roku nie jest duża, a gra toczy się przecież o wysoką stawkę - nagroda główna to Hybrydowa Toyota Yaris. Dla porównania warto przypomnieć, jaka była frekwencja w poprzednich edycjach loterii: w pierwszej udział wzięło prawie 15 tys. uczestników, w drugiej ok. 19 tys., w trzeciej 27 tys. 

Patrząc jednak z nieco szerszej perspektywy niż osobiste korzyści, jeśli niska frekwencja w zabawie oznaczałaby, że mniej osób w tym roku zdecydowało się odprowadzić podatki w Gdańsku, byłaby to bardzo zła wiadomość. Warto pamiętać o tym, że im więcej pieniędzy trafi do wspólnej kasy budżetu Miasta, tym więcej będzie środków na miejskie inwestycje, w tym dbanie o tereny zielone, remonty chodników, ulic czy na działania poprawiające bezpieczeństwo. 

 
Iwona Kołodziejska zdobyła główną nagrodę w trzeciej edycji loterii Pit w Gdańsku. Się opłaca! Komu poszczęści się w tym roku?
Iwona Kołodziejska zdobyła główną nagrodę w trzeciej edycji loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! Komu poszczęści się w tym roku?
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Na stronie, gdzie należy zarejestrować swój udział w zabawie, dostępna jest symulacja. Możemy wpisać w niej nasze miesięczne wynagrodzenie brutto i zobaczyć, jaka kwota trafia dzięki naszej pracy do kasy miasta. Prócz tego dowiemy się także, ile pieniędzy z naszego podatku przeznaczanych jest na realizację konkretnych zadań. Przykładowo - jeśli zarabiamy 4 tys. zł brutto, za każdy miesiąc naszej pracy do kasy Miasta trafia 137, 74 zł.  

- Szczególnie ważne jest to w obecnej, trudnej sytuacji. Dziś liczy się każda złotówka - mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Biura Prezydenta Gdańska.

 
Na przykładzie prostej symulacji możemy sprawdzić, ile pieniędzy, na jakie cele trafia do budżetu Miasta dzięki naszej pracy
Na przykładzie prostej symulacji możemy sprawdzić, ile pieniędzy, na jakie cele trafia do budżetu Miasta dzięki naszej pracy
gdańsk.pl

 

Jest o co powalczyć, czeka nie tylko samochód

Hybrydowa Toyota Yaris w wersji premium, pięć wysokiej klasy smartfonów Huawei P30 PRO oraz piętnaście rowerów trekkingowych KROSS - to nagrody w tegorocznej, czwartej już, edycji loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!". Więcej rozliczonych podatników w Gdańsku, to więcej środków w budżecie miasta na przedszkola, żłobki, edukację, sport, politykę społeczną, kulturę, komunikację i inwestycje. Obywatelska postawa jest szczególnie ważna w tak trudnym czasie, jaki nastał w związku z pandemią koronawirusa. 

Zgłoś się do zabawy już dziś, poprzez wysłanie formularza

CZYTAJ:

„Pit w Gdańsku. Się opłaca”. Dziś Iwona Kołodziejska odebrała wygraną w loterii Toyotę Yaris

Rozliczyła PIT w Gdańsku i odebrała Toyotę Yaris

Michał Gad zwycięzcą loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca”

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze