PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

PiT w Gdańsku. Się opłaca! Wykaż się obywatelską postawą i rozlicz swój PiT w Gdańsku

PiT w Gdańsku. Się opłaca! Wykaż się obywatelską postawą i rozlicz swój PiT w Gdańsku
To już piąty rok z rzędu, gdy Miasto Gdańsk poprzez kampanię zachęca osoby pracujące i żyjące w naszym mieście, by właśnie tu złożyły swoje zeznania podatkowe. Wpływy z pit są ważnym dochodem Miasta, bo stanowią aż 26,5 proc. wszystkich dochodów. Dla podatników, którzy rozliczą się w Gdańsku, ponownie zorganizowana zostanie loteria PiT w Gdańsku. Się opłaca! Zgłoszenia do loterii rozpoczną się 29 marca i potrwają do 3 maja br. Zeznanie podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia.
To już piątku raz, gdy Miasto Gdańsk organizuje loterię Pit w Gdańsku. Się opłaca . Zabawa ta ma zachęcić osoby mieszkające i pracujące w Gdańsku, by właśnie tutaj złożyły swoje zeznanie podatkowe
To już piątku raz, gdy Miasto Gdańsk organizuje loterię "PiT w Gdańsku. Się opłaca". Zabawa ta ma zachęcić osoby mieszkające i pracujące w Gdańsku, by właśnie tutaj złożyły swoje zeznanie podatkowe
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Dzięki składaniu zeznań podatkowych w Gdańsku, do wspólnej kasy trafiają miliony złotych rocznie. Jest to ważny dochód, bo stanowi aż 26,5 proc. wszystkich dochodów Miasta. W 2018 roku było to 873 mln, w 2019 roku 959 mln, w roku 2020 będzie to 931 mln. Prognozy finansowe wskazują, że w roku 2021 do kasy miasta z tytułu PiT wpłynie miliard złotych. 

- PiT stanowi główne źródło dochodów naszego miasta, czyli tych pieniędzy, którymi musimy wspólnie zarządzać, decydując o szkołach, remontach, budowach, programach - mówiła Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska podczas ubiegłorocznego finału loterii PiT w Gdańsku. Się opłaca! - Od kilku lat staramy się zachęcić tych, którzy czują się związani z naszym miastem, ale z jakichś powodów w różnych miejscach płacą podatki, by tu, w naszym mieście, gdzie żyją i korzystają z infrastruktury, z programów, płacili podatki. 

Każdy nowy podatnik, to dodatkowe 2,5 tys. zł, które zostaje w Gdańsku. 

- Pamiętajmy, że liczba podatników rozliczonych w Gdańsku przekłada się na konkretne kwoty, które co roku zasilają budżet miasta, a co za tym idzie, wpływają na poprawę życia nas wszystkich - mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Biura Prezydenta Miasta Gdańska. - Dzięki obywatelskiej postawie gdańskich podatników, miasto ma więcej środków na inwestowanie, m.in. w przedszkola, żłobki, komunikację miejską, politykę społeczną, kulturalną i wiele innych dziedzin z których wszyscy korzystamy. 

 
Kobieta w białej sukience stoi oparta o bok białego samochodu, który przewiązany jest czerwoną kokardą
Pani Katarzyna to laureatka 2. edycji loterii "Pit w Gdańsku. Się opłaca", która odbyła się w 2018 roku. Kobieta wygrała wtedy Hybrydową Toyotę Yaris
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Loteria - w nagrodę dla gdańskich podatników

PiT w Gdańsku. Się opłaca! - to loteria, która po raz pierwszy zorganizowana została w naszym mieście w 2017 roku. Zabawa przyciągnęła już rzeszę uczestników, co roku bierze w niej udział kilkanaście tysięcy osób. Rekordowy był rok 2019, gdzie swój udział w loterii zadeklarowało 27 tys. uczestników. Wzorem lat ubiegłych, Miasto Gdańsk po raz piąty postanowiło zorganizować loterię dla gdańskich podatników w której główną nagrodą będzie samochód hybrydowy. 

Zgłoszenia do loterii rozpoczną się 29 marca i potrwają do 3 maja br.

Kto może wziąć udział w loterii?

Udział w zabawie może wziąć każdy, kto wybrał Miasto Gdańsk na miejsce do życia i pracy. Nie trzeba mieć tu meldunku. Warunek uprawniający do zgłoszenia w loterii jest jeden, to w Gdańsku należy rozliczyć swój PiT, niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjną formę złożenia zeznania podatkowego, czy zrobimy to drogą elektroniczną. 

 

Czytaj:

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze