PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Komunikacja miejska w sylwestra. Kursować będzie specjalny bezpłatny autobus sylwestrowy

Komunikacja miejska w sylwestra. Kursować będzie specjalny bezpłatny autobus sylwestrowy
W nocy z wtorku na środę będziemy żegnać stary i witać nowy rok. 31 grudnia w Gdańsku zorganizowanych zostanie sześć koncertów plenerowych w różnych częściach miasta. Od godz 21.50 do 0.55 kursować będzie specjalna bezpłatna linia autobusowa AS1, która dotrze w okolice pięciu sylwestrowych lokalizacji.
ZTM przygotował specjalne sylwestrowo-noworoczne rozkłady jazdy komunikacji publicznej
ZTM przygotował specjalne sylwestrowo-noworoczne rozkłady jazdy komunikacji publicznej
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Miejskie koncerty sylwestrowe odbędą się aż w sześciu lokalizacjach: w Parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim, na molo w Brzeźnie, Targu Węglowym, przy Hali Olivia i na Długich Ogrodach. Jak i czym pojedziemy w Sylwestra na zabawę i z niej wrócimy?

 

TRAMWAJE

31.12.2019 r. (wtorek, Sylwester)

- będą obowiązywać powszednie rozkłady jazdy.

W godzinach wieczornych uruchomiona zostanie nocna linia tramwajowa N0.

 • Linia N0

-  na trasie: Łostowice Świętokrzyska – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Zaspa – Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – Opera Bałtycka – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Łostowice Świętokrzyska

- linia funkcjonować będzie z częstotliwością co 20 minut,

- na linii N0 będzie obowiązywać taryfa nocna.

Po zakończeniu miejskiego koncertu sylwestrowego na Długich Ogrodach zaplanowano dodatkowe kursy z przystanków "Brama Żuławska" i "Akademia Muzyczna" przy ul. Podwale Przedmiejskie:

 • Linia 2

- kierunek Strzyża PKM przez Zaspę, Oliwę,

 • Linia 3

- kierunek Nowy Port przez Brzeźno,

 • Linia 4

- kierunek Łostowice Świętokrzyska przez Śródmieście SKM,

 • Linia 6

- kierunek Jelitkowo przez Wrzeszcz,

 • Linia 9

- kierunek Stogi,

 • Linia 12,

- kierunek Migowo.

 

AUTOBUSY

31.12.2019 r. (wtorek, sylwester)

- będą obowiązywać powszednie rozkłady jazdy dla wolnych od nauki szkolnej.

 • Linie 106, N9 i N11

- ze względu na scenę muzyczną, która stanie przy ul. Długie Ogrody i tymczasową organizację ruchu w rejonie tej ulicy, we wtorek, 31 grudnia, po godz. 15:00, zawieszony zostanie przystanek „Szafarnia” [1041]. Autobusy linii 106, N9 i N11 jadące w kierunku Dworca Głównego, od przystanku „Akademia Muzyczna” do przystanku „Dolna” pojadą objazdem ulicami: Podwale Przedmiejskie – Łąkowa – Dolna – Kamienna Grobla – i dalej po stałej trasie,

- na trasie objazdu, będzie obowiązywać wyłącznie obsługa komunikacyjna przystanku „Chmielna” [1039] (n/ż) w kierunku Bramy Żuławskiej.

 • Linia 911

- skrócenie trasy: od przystanku „Chmielna” [1039] (n/ż) autobusy pojadą do przystanku „Dolne Miasto” [1892] trasa objazdową ulicami: Podwale Przedmiejskie – Łąkowa – Wróbla – Toruńska – Kamienna Grobla – Dolna – i dalej po stałej trasie,

- na czas zmienionej organizacji ruchu czasowo zawieszona zostanie obsługa komunikacyjna przystanków „Akademia Muzyczna” [1661], „Brama Żuławska” [1099], „Szafarnia” [1041].

Uwaga: przywrócenie stałej organizacji ruchu komunikacji autobusowej w rejonie ul. Długie Ogrody planowane jest w środę, 1 stycznia 2020 r. około godz. 20:00.

 • Linia N1

- wykona dwa kursy przez Sopot i Gdynię (odjazdy z Jaworzniaków o godz. 0:31 i 2:31).

 • Linie N1, N4, N5, N12

- będą funkcjonować według specjalnych rozkładów jazdy, z częstotliwością co 30 minut,

- na liniach będzie obowiązywać taryfa nocna.

 

Bezpłatny autobus sylwestrowy

W nocy z wtorku na środę uruchomiona zostanie dodatkowo bezpłatna linia AS1, która kursować będzie do pięciu sylwestrowych miejsc. Autobusy tej linii zatrzymywać się będą na stacjach: Przymorze SKM (sylwester przed halą Olivia), Czarny Dwór (sylwester na molo w Brzeźnie), Akademia Muzyczna (sylwester przy Długich Ogrodach), Osiedle Jary (sylwester w Jarze Wilanowskim), Orunia Gościnna (sylwester w Parku Oruńskim). 

Autobus sylwestrowy mala

 

wsp. WG

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl