• Start
  • Wiadomości
  • Spotkanie integracyjne gdańskich organizacji pozarządowych

Spotkanie integracyjne gdańskich organizacji pozarządowych

Gdańska Rada Organizacji Pozarządowych, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk zapraszają we wtorek, 14 czerwca o godz. 17 na doroczne spotkanie gdańskich społeczniczek i społeczników. Integracja w parku przy ul. świętej Barbary to możliwość poznania się, wymiany poglądów z innymi organizacjami i wzajemnych inspiracji.
( Publikacja: 13.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Spotkanie integracyjne gdańskich organizacji pozarządowych w 2019 roku
Spotkanie integracyjne gdańskich organizacji pozarządowych w 2019 roku
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Integracja i warsztaty

Celem spotkania jest integracja gdańskiego sektora pozarządowego z pracownikami wydziałów Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Oprócz rozmów przy poczęstunku, dostępne będą też animacje dla najmłodszych, gry i zabawy oraz pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Podczas integracji planowane są także mini-warsztaty na temat przebudowy zakładki „Organizacje pozarządowe”, na portalu www.gdansk.pl - nowa odsłona zakładki dla NGO nie może przecież powstać bez współudziału organizacji pozarządowych, dlatego… chodźcie i bądźcie tam razem z nami! bo przecież #BezNasNieDziała.

Wydarzenie realizowane jest w związku z obchodami Europejskiej Stolicy Wolontariatu Gdańsk 2022.

Święto Wolności i Praw Obywatelskich: zobacz zapis debat, przeczytaj relacje

Program współpracy Gdańsk - NGO

W Gdańsku co roku realizowany jest Program Współpracy Gdańska z organizacjami pozarządowymi. Jednym z etapów tworzenia tego dokumentu są konsultacje. „Program współpracy” to dokument określający zasady, środki i kierunki współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz mieszkanek i mieszkańców. Dokument współtworzony jest przez Wydział Rozwoju Społecznego oraz wydziały i jednostki Urzędu, zlecające organizacjom realizację zadań miejskich oraz przez same organizacje pozarządowe. Udział NGO w pracach nad Programem jest kluczowym elementem, który pozwala na wspólnie zastanowienie się nad aktualnym wyzwaniami i potrzebami w zakresie współpracy i podejmowanych przez organizacje działań.  

Spotkanie otwierające przygotowanie Programu Współpracy Miasta Gdańska z Organizacjami Pozarządowymi w 2023 roku odbędzie 23 czerwca, w godz. 16.00 -18.00, przy ul. Dolna Brama 8.

Siedem najwyższych odznaczeń od Miasta. Zobacz, kto otrzymał medale - nasza relacja

Czym jest Newsletter Gdańskich NGO?

Zapisz się do Newslettera poprzez formularz i bądź na bieżąco z informacjami przekazywanymi przez miasto i inne organizacje

Newsletter Gdańskich NGO – to mail, w którym Wydział Rozwoju Społecznego, informuje o wydarzeniach w Gdańsku związanych z szeroko pojętym sektorem społecznym. Informacje przesyłane w Newsletterze pogrupowane są w dwa działy tematyczne: Informacje Urzędowe oraz Informacje Organizacji Pozarządowych. Aby poznać większą ilość szczegółów dotyczących opublikowanych treści należy kliknąć przycisk "Czytaj więcej", znajdujący się na końcu każdego wpisu, który przekieruje użytkownika do strony organizatora, gdzie znajdować się mogą dodatkowe załączniki oraz szczegółowy opis wydarzenia.

Jakie informacje publikowane są w sekcji Informacje Organizacji Pozarządowych?

Ta część Newslettera pełni funkcję „tablicy ogłoszeń” i to organizacje decydują jakimi tematami chcą się podzielić ze środowiskiem gdańskich społeczniczek i społeczników. Publikowane informacje powinny dotyczyć wydarzeń organizowanych na terenie Gdańska lub umożliwiających udział w wydarzeniu on-line. W Newsletterze nie są publikowane treści polityczne ani religijne.

Jak zamieścić informację w newsletterze?

Osoby, które chcą zamieścić informacje w newsletterze (w sekcji Informacje Organizacji Pozarządowych), proszone są o przesyłanie materiałów, przygotowanych zgodnie z instrukcją opublikowaną na www.gdansk.pl NGO, na adres mailowy ngo-info@gdansk.gda.pl.