Jak dopilnować uczciwości wyborów? Rozmowa z Romanem Nowosielskim – piątek, g. 10.00

W piątek o godz. 10.00 gościem programu „Wszystkie Strony Miasta”, na portalu gdansk.pl będzie mecenas Roman Nowosielski, adwokat i były sędzia Trybunału Stanu. Zapytamy go przede wszystkim o to, co my obywatele możemy zrobić, żeby najbliższe wybory parlamentarne były uczciwe.
01.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
starszy mężczyzna w garniturze z wąsem stoi i mówi do mediów
Mecenas Roman Nowosielski
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Święto Wolności i Praw Obywatelskich

W Gdańsku w dniach 2-4 czerwca trwać będzie Święto Wolności i Praw Obywatelskich. W programie jest m.in. duży koncert z udziałem gwiazd muzycznych, strefa społeczna, a także debaty i spotkania. Jedna z dyskusji, która odbędzie się 3 marca w ECS zatytułowana jest: „Co możemy zrobić, by zbliżające się wybory były możliwie uczcie?”. Do naszego studia zaprosiliśmy jednego z uczestników tej debaty mecenasa Romana Nowosielskiego. To znany prawnik i adwokat, a także były sędzia Trybunału Stanu. W swoim życiorysie ma też kartę związaną z wyborami 4 czerwca 1989 r. Wówczas to koordynował wyborcze działania strony opozycyjnej w powiecie wejherowskim.

Święto Wolności i Praw Obywatelskich od 2 do 4 czerwca: spotkania, muzyka, debaty 

Uczciwe wybory

Gdzie leżą niebezpieczeństwa związane z uczciwością zbliżających się wyborów parlamentarnych? Jak zidentyfikować zagrożenia i jak im przeciwdziałać? Czy w akcję kontroli uczciwości wyborów może włączyć się każdy z nas? Jak ważna jest w tej sprawie edukacja obywatelska?

Te wszystkie pytania zadamy naszemu gościowi w programie „Wszystkie Strony Miasta”, który nadamy na portalu gdansk.pl w piątek, 2 czerwca o godz. 10.00. Zapraszamy!

"Nikt po nas płakał nie będzie!" Jacek Merkel o Okrągłym Stole, wolności i demokracji 

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów