Wiemy kto wystąpi na festiwalu Inside Seaside. Sponsorem ponownie Hestia

Niemal 30 artystów z Polski i ze świata, w tym IDLES, Kevin Morby, Hania Rani, RY X i Kasia Lins, wystąpi na tegorocznym festiwalu Inside Seaside. W programie znajdą się także pokazy filmowe i spotkania. We współpracy z ERGO Hestią, która po raz kolejny została sponsorem tytularnym wydarzenia, festiwal zaprasza także na wystawę i spotkanie literackie.
14.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu znajduje się pięciu mężczyzn stojących w grupie na tle mgły lub dymu. Jeden z nich ma na sobie czerwoną sukienkę, podczas gdy pozostali są ubrani w różne białe stroje, w tym jeden w błyszczącą kurtkę i opaskę na głowie
Niezależnie od tego, czy poruszają tematy społeczne czy polityczne, IDLES - którzy wystąpią w listopadzie w Gdańsku - robią to bezkompromisowo
mat. organizatora

Po latach wraca dawny “Rudy Kot”. Legendarny klub pod nazwą Kot otworzy się 29 czerwca

IDLES, Black Pumas, The Last Dinner Party, RY X, Kevin Morby, Hania Rani, Kerala Dust, Christian Lee Hutson, SPRINTS, Artur Rojek, Daria ze Śląska, Skubas, Vito Bambino, Kasia Lins, Rusted Teeth, JAD, Lor, Sad Smiles i USO 9001 – to dotychczas ogłoszeni artyści drugiej edycji Inside Seaside – gdańskiego festiwalu muzycznego organizowanego od 2023 roku, późną jesienią w AmberExpo. Łącznie usłyszymy niemal 30 artystów z Polski i ze świata!

ERGO Hestia sponsorem tytularnym Inside Seaside

Sopocka firma drugi rok z rzędu została sponsorem tytularnym gdańskiego festiwalu. W niezwykle zaaranżowanej przestrzeni ERGO Hestia Theatre Stage zagrają m.in. wspomniani: porównywany do Boba Dylana i Lou Reeda Kevin Morby, wielokrotnie nagradzana pianistka, kompozytorka i wokalistka Hani Rani, taneczni i przebojowi Kerala Dust oraz nastrojowy RY X. Na scenie wystąpią także Kasia Lins, Spięty i Rusted Teeth. To nie wszystko. Podczas Inside Seaside zostanie zaprezentowana wystawa „Kruchość by Artystyczna Podróż” i zorganizowana dyskusja o literaturze.

- Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy być częścią Festiwalu Inside Seaside - mówi Maria Rosa, dyrektorka biura marketingu i PR ERGO Hestii, prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. - Zeszłoroczna edycja pokazała, że uczestnicy są otwarci na różne formy sztuki, nie tylko muzykę. Dlatego idea łączenia ich w jednym miejscu przyświeca nam również w tym roku. Zapraszamy na dyskusję o literaturze, a także wystawę konkursu fotograficznego Artystyczna Podróż.  

Wystawa „Kruchość by Artystyczna Podróż” jest otwarta, a jej celem jest promowanie artystów w ich naturalnym żywiole – Internecie. Mogą oni eksplorować różne aspekty kruchości, takie jak emocje, natura, struktury czy relacje międzyludzkie. To także szansa na refleksję nad ulotnością życia i jego nietrwałością. Zdjęcia mogą być zarówno symboliczne, abstrakcyjne, jak i ukazywać dosłowne przykłady kruchości w otaczającym nas świecie.

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników Instagrama – mogą w nim brać udział zarówno zawodowi fotograficy, jak i amatorzy. Zgodnie z zasadami uczestnik, przy pomocy urządzenia mobilnego (smartfon lub tablet), powinien wykonać zdjęcie kreatywnie nawiązujące do przewodniej tematyki – kruchości – i opublikować je na Instagramie, oznaczając hashtagami #kruchoscbyap oraz #artystycznapodroz. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie ERGO Hestii

Na zdjęciu znajdują się dwaj mężczyźni siedzący przed neonowym znakiem z japońskimi znakami, który świeci na czerwono. Mężczyzna po lewej ma dredy i skórzaną kurtkę, a mężczyzna po prawej nosi okulary przeciwsłoneczne i czapkę
Black Pumas headlinerem drugiego dnia Inside Seaside
mat. organizatora

Druga edycja Inside Seaside 9 i 10 listopada

Pierwszym ogłoszonym zespołem, który wystąpi podczas tegorocznej, 2. edycji festiwalu, jest IDLES, która w ostry i szczery sposób wykorzystuje swoją muzykę do wyrażania buntu. Powstali w 2009 roku, a do tej pory wydali 4 albumy, z których przełomowym okazał się „Joy as an Act of Resistance”.

Jeśli chodzi o polskich wykonawców, na największej ze scen, Gdańsk Stage, usłyszymy Artura Rojka – jedną z najbardziej znanych postaci na polskiej scenie muzycznej. W podróż w głąb ludzkich doświadczeń uczestników i uczestniczki Inside Seaside zabierze Skubas, który swoje pełne emocji teksty śpiewa w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, a czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji. Wyjątkowe spojrzenie na alternatywny pop zaprezentuje jedyny w swoim rodzaju Vito Bambino.

Na Upstage zagra JAD – zespół, który gra krótko, ale intensywnie. Inspirując się polskim punk rockiem z lat 80-tych, gra prosto i brudno, a do tego dorzuca bezpośredniość polskich tekstów. Jego całkowitym przeciwieństwem będzie zespół Lor, którego niezwykła więź, prawdziwość i szczerość sprawia, że trudno całkowicie nie zatopić się w jego brzmieniu. Sad Smiles to najmłodszy zespół na tegorocznej edycji Inside Seaside, którego siłą są występy na żywo. Polską jedenastkę zamyka USO 9001 – żonglujący gatunkami, czerpiący z jazzu, hip-hopu, gitarowych piosenek i punk-rocka zespół, który w organizowanym przez Gazetę Wyborczą plebiscycie Sanki został ogłoszony jedną z najbardziej obiecujących grup. 

Zobacz zdjęcia z pierwszej, ubiegłorocznej edycji festiwalu:

Bilety już w sprzedaży

  • W sprzedaży są bilety jednodniowe w cenach: 
    • 299 PLN / 249 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
    • 349 PLN / 299 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu
  • Oraz karnety: 
    • 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – do 31 sierpnia 
    • 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

Do kupienia na www.eventim.pl.

Więcej informacji, w tym pełna lista wykonawców, dostępne jest na stronie festiwalu: insideseaside.pl.

Kino na Szekspirowskim zaprasza. Filmy z najwyższej półki do końca sierpnia

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy