Gdańsk to "perełka" i “polska Riwiera”. Lepiej niż Wiedeń, Mediolan, Wenecja - norweski portal zachwycony

- Gdańsk to perełka na mapie Polski, a z szeroką, piaszczystą plażą zasługuje na miano “polskiej Riwiery” - zachwyca się naszym miastem Travel News, największy branżowy portal w Norwegii. Walory Gdańska przekładają się na dynamikę podróży. Skandynawski portal podaje, że wzrost wyjazdów z Norwegii do Gdańska wzrósł w 2022 r. aż o 118 procent i wyprzedzamy w tym rankingu takie potęgi turystyczne, jak Wiedeń, Mediolan, Berlin i Wenecja. 
04.04.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grupa młodych dziewczyn w zabytkowym mieście siedzących na drewnianym deptaku, przy którym płynie rzeka
Do letniego sezonu w Gdańsku zostały już tylko dwa miesiące
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

Jak Gdańsk widzą Norwegowie?

W artykule który ukazał się w Travel News The Scandinavian Travel Trade Magazine - Norway, czytamy m.in., że “Gdańsk to polska perełka, która zyskuje coraz większą popularność”.  

Jaki był rok 2022 w gdańskiej turystyce? Rekordowy - mieliśmy ponad 3,7 mln gości

- W czasach ekonomicznej niepewności, połączonej z tym, że mamy wielką ochotę na podróżowanie, ten rodzaj destynacji jest idealny. W Gdańsku możesz cieszyć się trzydaniowymi obiadami, napojami, zakupami i zabiegami SPA bez rozbijania banku. Ceny są tu bardzo korzystne, a bilety lotnicze można znaleźć już za kilkaset koron. Fakt, że to “polska Riwiera” z szeroką piaszczystą plażą czyni ją jeszcze lepszą - pisze norweski dziennikarz.
 
Portal przedstawia popularność naszego miasta wśród Norwegów na tle innych destynacji w Europie. Okazuje się, że wzrost wyjazdów obywateli Norwegii do Gdańska wyniósł w 2022 r. +118 proc. w porównaniu do 2021 r. Wskaźniki dla innych miast w tym zakresie wynoszą: Wiedeń +96 proc., Mediolan +56 proc., Berlin +48 proc. i Wenecja +33 proc.
 
Tekst o Gdańsku można przeczytać w Travel News

Ile gości odwiedziło Gdańsk w 2022 r.?

Gdańska Organizacja Turystyczna (GOT) podała, że liczba gości w Gdańsku w ubiegłym roku wyniosła ponad 3,7 miliona, z czego 19 proc. stanowiły osoby z zagranicy.
 
Według danych GOT, wśród cudzoziemców największą grupę stanowili Niemcy (45 proc.), Skandynawowie - Norwegowie, Szwedzi i Duńczycy (30 proc.) oraz Brytyjczycy (8 proc.)

Kto lata z Gdańska do Norwegii?

Z lotniska w Gdańsku-Rębiechowie trasy do Norwegii oferuje trzech przewoźników.
Najwięcej - bo aż do 14 miejsc - przewozi pasażerów Norwegian Air. Do 7 destynacji w Norwegii zapewnia loty Wizz Air, a do jednej (Oslo-Torp) Ryan Air. 
 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta