• Start
  • Wiadomości
  • Chcesz zostać programistą? Zgłoś się na kurs w ramach programu Invest in Pomerania

Chcesz zostać programistą? Zgłoś się na kurs w ramach programu Invest in Pomerania

Masz dość dotychczasowego zajęcia? Myślisz o zmianie zawodu i lepszych zarobkach? Invest in Pomerania organizuje szkolenia dla tych, którzy chcą zostać programistami. Kursy dla przyszłych specjalistów IT obejmą 500 osób. Uczestnik szkolenia pokrywa jedynie połowę jego kosztu.  
14.12.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zarobki dobrych programistów sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie
Zarobki dobrych programistów sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie
fot. Jerzy Pinkas/ gdansk.pl

Jakie są kryteria naboru na kurs?

Szkolenia w ramach projektu Invest in Pomerania Academy obejmą jedną z czterech specjalizacji: Junior Java Developer, Junior Front-end Developer, Junior Data Scientist i Junior .NET/C# Developer. 

Armia 18 tysięcy programistów. Czy Gdańsk jest zagłębiem branży IT w Polsce?

Szkolenia dla przyszłych specjalistów z branży IT w ramach porozumienia z Invest in Pomerania będą prowadzić cztery podmioty. Na razie, Invest in Pomerania umowy na prowadzenie kursów podpisała z Pomorską Fundacją Inicjatyw Gospodarczych oraz Infoshare Academy. Ta ostatnia instytucja prowadzi już nabór na szkolenie. Zapisać można się na stronie internetowej Infoshare Academy. 
 
- Nie ma żadnych ścisłych kryteriów rekrutacyjnych. Może się zdarzyć, że któraś z czterech firm rekrutujących kandydatów przeprowadzi test sprawdzający podstawową wiedzę komputerową, ale założenie jest takie, aby od podstaw wyszkolić programistę na poziomie zaawansowania junior - tłumaczy Radosław Młynarczyk z Invest in Pomerania. 
Start szkoleń planowany jest na I kwartał 2023 roku. Ich finał ma zaś nastąpić do 30 listopada 2023 roku.
 
Co ważne, firma prowadząca kurs programisty, na zlecenie Invest in Pomerania, zobowiązuje się do tego, aby minimum 50 procent przeszkolonych przez nią osób znalazła później pracę w województwie pomorskim.

Jakie są koszty szkolenia?

Ile trzeba zapłacić za udział w kursie? Radosław Młynarczyk tłumaczy, że koszt ten jest różny, w zależności od firmy, która będzie prowadzić szkolenie. 
 
- Założeniem jest dofinansowanie do 50 proc., ramowo do 6,5 tys. zł netto - wyjaśnia. 
 
Proces szkolenia przyszłych pracowników w branży IT trwać ma przynajmniej 240 godzin.
 
- Branża IT w Pomorskiem rozwija się niezwykle dynamicznie. Tylko w tym roku zagraniczni inwestorzy zaoferowali ponad 2 tys. miejsc pracy, dzięki czemu w skali województwa została przekroczona granica 30 tys. programistów o zdywersyfikowanych specjalizacjach. Ta niebagatelna liczba będzie cały czas rosła, w związku z czym nasza oferta bezpośrednio odpowiada na zapotrzebowanie rynku – dodaje Monika Stokfisz z Invest in Pomerania.
 
Przedsięwzięcie Invest in Pomerania Academy jest współfinansowane z budżetu Unii Europejskiej
Invest in Pomerania to inicjatywa non-profit koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, spółkę samorządu województwa pomorskiego. Jej zadaniem jest pomoc inwestorom zagranicznym, którzy chcą realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Invest in Pomerania zrzesza 21 instytucji regionalnych, w tym miasto Gdańsk.

 

TV

100-lecie ulicy Krętej