Brytyjska firma informatyczna z biurem w Garnizonie. Ma 100 pracowników i planuje podwoić zespół

Spółka Godel Technologies otworzyła swoje biuro w Gdańsku, w którym pracuje 100 osób. W ciągu najbliższych dwóch lat zespół brytyjskiej firmy technologicznej w naszym mieście ma się podwoić. Godel Technologies istnieje od 20 lat i wykonuje projekty dla takich klientów Shell Energy czy Booking.com. 
25.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DSC05025
Uroczyste przecięcie wstęgi w biurze Godel Technologies, od lewej: Marcin Grzegory - zastępca dyrektora Invest in Pomerania, Sylwia Skorupka - szefowa Godel Technologies w Łodzi, Rafał Dubel - wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza, Neil McMurdo - prezes Godel Technologies
fot. Maciej Kotlenga Photography

Gdzie powstała firma Godel Technologies?

Godel Technologies działa na rynku od 20 lat i zatrudnia 2 tysiące pracowników na całym świecie. Siedziba firmy mieści się w Manchesterze (Wielka Brytania). Spółka ma swoje oddziały w Bułgarii, na Białorusi i Litwie, w Gruzji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Armia 18 tysięcy programistów. Czy Gdańsk jest zagłębiem branży IT w Polsce?

Od dwóch lat Godel Technologies ma także dwa biura w Polsce: Łodzi (jako główna siedziba polskiego oddziału brytyjskiej firmy) i Wrocławiu. Włącznie z biurem w Gdańsku zatrudnia 1200 osób. 
 
Przez pół roku gdańska grupa pracowników Godel Technologies wykonywała swoje zadania w sposób zdalny. W środę, 23 listopada, zaczęła pracę już stacjonarnie w biurowcu Hiro we Wrzeszczu przy ul. Chrzanowskiego 11, będącym częścią kompleksu Garnizon.

Dlaczego Gdańsk?

Podczas oficjalnego otwarcia biura Sylwia Skorupka, dyrektor operacyjny Godel Technologies w łódzkim biurze zapowiedziała, że w ciągu dwóch lat firma planuje zwiększyć zatrudnienie w Gdańsku do 200 osób. 
 
- Chcemy nawiązać współpracę z uczelniami wyższymi. Bo nie tylko szukamy osób doświadczonych, ale także zależy nam na wprowadzeniu na rynek IT młodych osób i dać im możliwość postawienia pierwszych kroków w tej branży - mówi Sylwia Skorupka.
Neil McMurdo, prezes Godel Technologies tłumaczy, że za ulokowaniem kolejnego biura firmy w naszym mieście zdecydowało kilka czynników. Były wśród nich były m.in. lokalizacja nad morzem, bezpośrednie połączenia lotnicze do Wielkiej Brytanii oraz oferta edukacyjna szkół wyższych. 
 
Zatrudnienie w Godel Technologies w Gdańsku mogą znaleźć nie tylko eksperci IT. Rekrutacja obejmuje również stanowiska administracyjne do działu finansowego, HR i Talent Acquisition, marketingu oraz pozycję Office Managera. Firma planuje również wdrożyć programy stażowe dla młodych talentów.

Kto jest klientem brytyjskiej firmy?

Godel Technologies najczęściej współpracuje z firmami z branży energetycznej, motoryzacyjnej, finansowej i e-commerce, głównie z Wielkiej Brytanii. Stawia na działania w środowisku .Net, JavaScript, QA i DevOps.
 
- Jedyne sektory, w których nie mamy jeszcze klientów na rynku brytyjskim to gaming oraz projekty dla rządu - dodaje Sylwia Skorupka, szefowa GT w łódzkim biurze firmy. 
 
Specjaliści Godel Technologies zajmują się m.in. zaawansowaną analityką i raportowaniem dla protokołów bezpieczeństwa na platformach w chmurze. 
 
Starania Godel Technologies zostały już kilka razy docenione przez branżę informatyczną. Pracownicy brytyjskiej firmy zdobyli tytuły “Digital Technology Leaders Awards" (2022), „Inżyniera Oprogramowania Roku” w konkursie Computing Women in IT Exellence Awards (2019), „Inżyniera Oprogramowania Roku” w Computing Digital Technology Leaders Awards (2017). Godel Technologies wymieniono także w rankingu The Sunday Times Tech Track (2016).

Informatycy poszukiwani - międzynarodowa firma IT otworzyła biuro w Gdańsku

Uruchomienie przez Godel Technologies siedziby w Gdańsku było możliwe dzięki pomocy Invest in Pomerania. To samorządowa inicjatywa non-profit, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, spółkę samorządu województwa pomorskiego.
 
 

TV

100-lecie ulicy Krętej