• Start
  • Wiadomości
  • Atrakcje na początek lata. Festyny w gdańskich dzielnicach

Atrakcje na początek lata. Festyny w gdańskich dzielnicach

Wakacje stały się faktem. Przed gdańskimi uczniami ponad dwa miesiące wolnego, w trakcie których będą odpoczywać, podróżować, bawić się. W ten weekend w kilku gdańskich dzielnicach zorganizowane zostaną z tej okazji festyny i pikniki. Sprawdźcie, gdzie warto zajrzeć.
21.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
na zdjęciu po prawej chłopiec obraca się w powietrzu zabezpieczony specjalnymi linami, po lewej kolorowy dmuchany zamek przy którym stoi kilka dorosłych osób oraz dzieci
W pierwszy wakacyjny weekend przygotowano mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Sprawdźcie, co będzie się działo
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Śródmieście

Inkubator Sąsiedzkiej Energii - ISE Dolne Miasto oraz Mrowisko - Centrum Reduta zapraszają na “Lato na Dolnym Mieście”, w sobotę, 22 czerwca.

- Weźcie ze sobą najbliższych, przyjaciół i wspaniały nastrój. Rozpoczynamy paradą na środkowej alejce wzdłuż ul. Łąkowej u zbiegu ulic Dolna, Łąkowa i Królikarnia (sprzed siedziby LPP), by udać się do miejsca festynu. Przebrania mile widziane - zachęcają organizatorzy.

Choć zabawę zaplanowano na terenie boiska dawnego gimnazjum nr 9 przy ul. Śluza i ul. Jałmużniczej, to o godz. 10.45 wydarzenie rozpocznie wspomniana barwna parada. Korowód przejdzie na boisko, gdzie będzie czekało na mieszkańców wiele atrakcji, a wśród nich warsztaty, konkursy i wystawy. Będą też występy muzyczne i teatrzyk dla dzieci.

Aniołki

W niedzielę, 23 czerwca, Święto Wielkiej Alei. To czas, gdy w sposób szczególny radni dzielnicy i aktywni mieszkańcy chcą podkreślić wartość “dostojnych alei lip i dębów oraz pięknych historycznych parków w dzielnicy Aniołki”.

W programie:

  •  10.00-12.00 spacer dendrologiczny „Otulmy drzewa opieką” z Julią Kończak, podczas którego porozmawiamy o drzewach sędziwych i nie tylko.
  • 12.00-12.30 otwarcie wystawy fotograficznej „Mikrokosmos na Aniołkach”, będącej efektem spotkań przyrodniczo-fotograficznych z Kamilą Chomicz. Wystawę zorganizowano na ogrodzeniu rektoratu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • 12.30 -14.30 gra miejska „Poznajmy Aniołki”, dla całych rodzin; 15 zespołów otrzyma karty z zadaniami do wypełnienia w terenie; na koniec gry na uczestników będą czekały niespodzianki. Zapisy do 21 czerwca na maila zd.aniolki@gmail.com.
  • 16.30-18.30 happening „Otulmy drzewa czułością”, będący efektem projektu realizowanego z Fundacją Nasza Przestrzeń. Podczas warsztatów filcowania i dziergania uczestnicy przygotowali filcowe i dziergane cuda, które wspólnie zostaną zainstalowane w parku.
  • Od godziny 12:00 działać będzie także strefa relaksu, prowadzona przez Klub Sąsiedzki Aniołkowo. 

Wielokulturowy Piknik Rodzinny w najbliższą sobotę 22 czerwca

Brzeźno

Dobra zabawa szykuje się także w Brzeźnie. 22 czerwca odbędzie się Piknik Letni, w trakcie którego celebrowane będzie Święto Ulicy Północnej. Zabawa rozpocznie się o godz. 11.00, a w programie: warsztaty plastyczne i nadruku na torbach, spektakl cyrkowy dla dzieci, koncerty zespołów Wonsy i Blind Box, a także pchli targ, konkursy oraz quizy. Do dzielnicy zawita również mobilny carillon. O godz. 18.00 odbędzie się koncert na carillon i trąbkę w wykonaniu Moniki Kaźmierczak, carillonistki miejskiej i Emila Miszka.   

Organizatorzy: Fundacja „Sprawni Inaczej”, Dom Sąsiedzki „Przy Północnej”, Rada Dzielnicy Brzeźno i Projektornia GAK. 

Nowy Port

W sobotę, 22 czerwca, zaplanowano także Święto Ulicy Bliskiej. Dla mniejszych i tych nieco większych, przygotowano mnóstwo atrakcji, m.in. wspólne śniadanie, warsztaty florystyczno-artystyczne, gotowanie potraw z całego świata, urodzinowy tort “Mewki”, kultową loteria fantowa, wernisaż wystawy sąsiedzkiej JAWA, koncert muzyki latino oraz kino plenerowe. Będzie też sąsiedzki pchli targ i wiele innych. Zabawa potrwa w godzinach 10 - 22. 

na zdjęciu kilkanaście osób, dorośli i dzieci, stoją skupieni wokół ogniska otoczonego okręgiem z cegieł, ludzie trzymają metalowe uchwyty na których pieką kiełbaski nad ogniem
Ognisko z kiełbaskami zaplanowano na Ujeścisku
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Ujeścisko - Łostowice

Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice zaprasza na Noc Świętojańską w niedzielę, 23 czerwca. Zabawę zaplanowano przy zbiorniku Jeleniogórska na wysokości Szkoły Podstawowej nr 12. W programie wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, poszukiwania z mapą “Kwiatu paproci”. O muzyczne tło zadba Dj Amber. Początek wydarzenia o godz. 16. 

Kierunek wakacje! Przejedź się tramwajem pełnym niespodzianek

Orunia Górna - Gdańsk Południe

Rada Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe zaprasza w sobotę, 22 czerwca, na święto dzielnicy. Zajrzyjcie nad zbiornik Augustowska, od godz. 10. Wśród atrakcji nie zabraknie animacji dla dzieci, dmuchanych zamków, warsztatów i rękodzieła. Będą też biegi na różnych dystansach i eko sztafeta. Jak święto, to i zabraknąć nie może urodzinowego tortu, występów artystycznych i teatrzyku dla dzieci. 

Jasień

Gdański oddział Związku Podhalan zaprasza w sobotę i niedzielę, 22 i 23 czerwca, na “Góralskie Rozpoczęcie Lata”. Zajrzyjcie do Gazdówki, która znajduje się przy ul. Źródlanej 8. Wśród atrakcji nie zabraknie dmuchanych trampolin i huśtawek dla najmłodszych. Przygotowano też upominki dla dzieci, a do tego poczęstunek, w tym: kiełbaski i oscypki z grilla, kwaśnica, żurek, wata cukrowa, ciasta, lody, i wiele innych. W sobotę zaplanowano też koncert na żywo Bogusława Olszonowicza. Festyn odbędzie się w godz. 11 - 21. 

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy