PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże mecze ligowe pojadą w soboty. Trener Berliński zmienił skład zespołu

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże mecze ligowe pojadą w soboty. Trener Berliński zmienił skład zespołu
W środę, 8 maja, poznaliśmy szczegółowy plan spotkań siódmej i ósmej rundy Nice 1. Ligi Żużlowej. Pierwsze cztery spotkania ligowe żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozgrywali w niedziele, kolejne trzy mieli pojechać w soboty. Jednak w czwartek, 9 maja, zmianie uległ termin jednego z nich.
Sobotnie mecze ligowe to nowość w żużlowym kalendarzu
Sobotnie mecze ligowe to nowość w żużlowym kalendarzu
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Pierwotnie trzy najbliższe spotkania ligowe żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk mieli jechać w soboty. W czwartek, 9 maja, Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że wyjazdowe spotkanie z Orłem Łódź odbędzie się jednak w niedzielę. Godzina rozpoczęcia meczu nie jest jeszcze znana.

Zmiana daty meczu spowodowana jest startem Tobiasza Musielaka w zawodach SEC Challenge, które odbędą się 25. maja w węgierskim Nagyhalasz. Zawodnik Orła tym samym nie mógłby wziąć udziału w meczu w Łodzi. 

Aktualny terminarz najbliższych trzech meczów Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

VI runda NICE 1. LIGI ŻUŻLOWEJ
Sobota, 11 maja, godz.13:15
PGG ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże 

VII runda NICE 1. LIGI ŻUŻLOWEJ
Niedziela, 26 maja, godzina zostanie podana później
Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże 

VIII runda NICE 1. LIGI ŻUŻLOWEJ
Sobota, 1 czerwca, godz.16:15
Zdunek Wybrzeże - Orzeł Łódź

 

Tymczasem już we wtorek, 7 maja, trener Mirosław Berliński podał już skład zespołu na najbliższy mecz z PGG ROW Rybnik, liderem tabeli pierwszej ligi. Mimo zwycięstwa na swoim torze w niedzielę, 5 maja, z Arged Malesa TŻ Ostrovia w zestawieniu gdańszczan doszło do sporych zmian. Krystian Pieszczek pojedzie w parze z Adrianem Cyferem, Jacob Thorssell w roli prowadzącego parę oraz Mikkel Bech z młodzieżowcem.  

W awizowanym zestawieniu zabrakło miejsca dla Kacpra Gomólskiego. Zawodnik, który do tej pory prowadził duet z juniorem jeśli ostatecznie znajdzie się w składzie, będzie jechał obok Thorssella.

- Zdecydowałem się na zmianę układu par po analizie dotychczasowych wyników i rozmowach z zawodnikami. Para Adrian - Mikkel spisywała się dobrze i dała zespołowi sporo punktów, jednak musimy szukać takiego zestawienia w którym każdy zawodnik będzie czuł się optymalnie, a za tym pójdzie wynik drużyny. Wpływ na inne ustawienie drużyny ma też powrót Jacoba, który pokazał w niedzielę, że może być silnym punktem tej drużyny, co daje mi więcej komfortu - tłumaczy trener Berliński.

Awizowany skład Zdunek Wybrzeże:
1. Krystian Pieszczek
2. Adrian Cyfer
3. Jacob Thorssell
4.
5. Mikkel Bech
6. Denis Zieliński
7. Karol Żupiński

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl