Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zumba w parku i na plaży. Darmowe zajęcia i maraton zumby w sobotę

Do końca sierpnia darmowe zajęcia zumby, w ramach programu „Aktywuj się” Gdańskiego Ośrodka Sportu, odbywają się w plenerze: w poniedziałki w Parku Reagana i w czwartki na plaży koło Molo w Brzeźnie, gdzie już w tę sobotę odbędzie się VI edycja Maratonu Zumby.

Zumba w parku i na plaży. Darmowe zajęcia i maraton zumby w sobotę
A
A
data publikacji: 15 sierpnia 2018 r.
Tak było podczas Maratonu Zumby w Brzeźnie rok temu. Jak będzie w tym roku, przekonamy się w najbliższą sobotę
Tak było podczas Maratonu Zumby w Brzeźnie rok temu. Jak będzie w tym roku, przekonamy się w tę sobotę
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Latem marzymy o szczupłej sylwetce. Ale nawet, gdy surfing to nie nasz styl, a tenis lubimy oglądać tylko w telewizji i jesteśmy zbyt rozsądni, by wziąć udział w - organizowanych co i rusz - maratonach czy triathlonach, nie powinniśmy tracić nadziei na sportowy look. Jeśli na razie tylko lękliwie zerkamy zza biurka na rower, którym przyjechała do pracy koleżanka, do końca wakacji pozostały nam jeszcze całe dwa tygodnie i to świetny czas, by zacząć. W Gdańsku na pewno znajdziemy mnóstwo aktywności dobrych na początek budowania olimpijskiej formy i to bez kosztów niezbędnych na pokrycie rachunku za osobistego trenera.

Jedną z takich propozycji jest darmowa zumba, którą organizuje Gdański Ośrodek Sportu. A ponieważ pogoda dopisuje - ćwiczymy ją na powietrzu, dwa razy w tygodniu. W poniedziałki i czwartki o tej samej porze - godz. 18.30, ale w różnych miejscach.

W poniedziałki na trawie w Parku Reagana (ul. Dąbrowszczaków), a w czwartki zmiana - na plażowym piasku w Brzeźnie, przy wejściu nr 52.

V edycja Maratonu Zumby 2017
V edycja Maratonu Zumby 2017
Dominik Paszliński/gdansk.plCo to jest zumba i dla kogo będzie właściwa?

Teoretycy mówią, że zumba łączy taniec z fitnessem, bo proste kroki różnych stylów tanecznych uzupełnia nieskomplikowanymi ćwiczeniami. W ten sposób powstają choreografie, które zatańczy nawet początkujący adept dobrej formy i wdzięku. A to znaczy, że jest dla każdego.

- Zumba to świetna zabawa, ale też skuteczny trening, który w atrakcyjny sposób pozwala zadbać o kondycję i dobre samopoczucie oraz oczywiście zrzucić zbędne kilogramy - tłumaczy Anna Cegłowska, instruktorka zumby. - Zajęcia Zumba Fitness dają nie tylko fizyczne korzyści, ale są również doskonałym sposobem na walkę ze stresem, przełamanie własnych barier i nawiązanie nowych kontaktów.

Taki swobodny model ruchu powoduje, że zumbę można ćwiczyć bez przygotowania, nawet schodząc z plaży. I nie jest to zajęcie tylko dla kobiet.

- Program Zumba stworzył mężczyzna - Kolumbijczyk Beto Perez i zarówno wśród prowadzących, jak i wśród uczestników zajęć są mężczyźni - mówi trenerka. - W Gdańsku nie poddajemy się stereotypom i na darmowe zajęcia przychodzi coraz więcej panów, czasem towarzyszą swoim partnerkom, czasem przychodzą sami, ale niezmiennie wszyscy świetnie się bawią. Zajęcia są otwarte, udział w nich może wziąć każdy. Bardzo często muzyka przyciąga spacerujących i plażowiczów, którzy dołączają na kilka piosenek, lub na całe zajęcia i dalej już przychodzą na nie systematycznie. W zajęciach biorą udział zarówno seniorzy, jak i dzieci. Nikt nikogo nie ocenia, każdy daje z siebie tyle ile może, liczy się ruch i dobra zabawa.

Anna Cegłowska ma spore doświadczenie - prowadzi Zumba Fitness od początków programu "Aktywuj się w Gdańsku", czyli 2013 roku. W cotygodniowych zajęciach bierze w nich udział blisko 200 osób.

- Niektórzy chodzą nieprzerwanie od samego początku, i co chwila pojawiają się nowe osoby. - tłumaczy. - Zumba to dla nich nie tylko trening, to też okazja do spotkania, rozmowy i poznania nowych ludzi. Uczestnicy zajęć tworzą ciepłą i otwartą społeczność.

Gdański Maraton na plaży w Brzeźnie

W sobotę, 18 sierpnia odbędzie się też VI edycja „Gdańskiego Maratonu na plaży”. Anna Cegłowska, która organizuje go od pierwszej edycji zaprasza chętnych od godz. 12-15, również na plażę w Brzeźnie - wejście 52.  

Na scenie wystąpią najlepsi instruktorzy z Trójmiasta i goście z innych miast: Oktawian Zagórski, Bartek Maciejewicz, Aneta Dams, Monika Tran Van, Paweł Paczyński, Gosia Gil, Misia Bohdan, Marta Frydrychowska, Monika Żółtowska, Aneta Jagiełło, Paulina Górska, Ola Szurmiej, Marta Czarnecka, Klaudia Żelechowska, Aga piotrowicz, Dorota Sumiła, Ola Kloska, Dorota Szyplińska, Milena Kaczmarek, Alicja Jakubiak, Marzena Marztym, Magda Andrzejewska, Beata Kaczmarek, Paulina Kluge, Kornelia Brozio, Diana Smolarz.

W programie najgorętsze letnie przeboje, świetny trening i niepowtarzalna atmosfera.

Wstęp na imprezę jest wolny, organizatorzy zapraszają wszystkich amatorów ruchu z całymi rodzinami.

Gdański Maraton już od kilku lat wpisuje się w ogólnopolski cykl imprez „Z Zumba Fitness po Zdrowie”, organizowany przez Fundację Sport Support.

- Gdańszczanie są bardzo aktywni - uważa Cegłowska. -  Po pierwsze bardzo chętnie biorą udział zarówno w cyklicznych zajęciach, jak i organizowanych raz na jakiś czas wydarzeniach. Poza tym dużo osób na zajęcia przyjeżdża na rowerach, po zajęciach umawiają się na bieganie, pływanie czy kijki. W sezonie zimowym szukają zajęć pod dachem, odwiedzają siłownie i szkoły tańca.

Od września zajęcia zumby przenoszą się na Miejską Halę Sportową.

Więcej informacji na stronie: www.aktywujsiewgdansku.pl.

-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Anna Umięcka (0)
www.gdansk.pl
anna.umiecka@gdansk.pl
więcej tekstów autora