PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany kadrowe w Lechii. Do końca sezonu zostaje Jose Gomes, Kenny Saief wraca do Belgii

Zmiany kadrowe w Lechii. Do końca sezonu zostaje Jose Gomes, Kenny Saief wraca do Belgii
Ze względu na koronawirusa sezon piłkarskiej ekstraklasy został przedłużony. Kilku piłkarzom Lechii Gdańsk kontrakty i wypożyczenia kończyły się 30 czerwca. Kto zostaje, kto odchodzi, kto wraca? Zapadły ostateczne decyzje dotyczące ich najbliższej przyszłości.
Jose Gomes (w środku) podczas meczu z Piastem Gliwice
Jose Gomes (w środku) podczas meczu z Piastem Gliwice
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Pierwszym, który pożegnał się tego lata z Lechią był Filip Mladenović. Jego kontrakt kończył się 30 czerwca, ale o tym, że odchodzi wiadomo było wcześniej. Serbski obrońca zdążył jednak jeszcze zagrać 24 czerwca przeciwko Piastowi Gliwice. Po meczu fani, sztab szkoleniowy i koledzy z boiska podziękowali mu za 2,5-letni pobyt w Gdańsku. 

- Chciałbym podziękować wszystkim za dwa i pół roku w Gdańsku. Odnosiliśmy dużo sukcesów. Jestem smutny - przyznał po spotkaniu z Piastem ze łzami w oczach 29-letni piłkarz, który przez najbliższe trzy lata będzie zawodnikiem Legii Warszawa. 

Filip Mladenović mówi o pobycie w Gdańsku: - To była przyjemność tu mieszkać


We wtorek, 30 czerwca, wieczorem gdański klub poinformował co z innymi piłkarzami Lechii, którym kończyły się kontrakty czy wypożyczenia. Kto zatem zostaje? Kto wraca? Kto odchodzi? 

Jose Gomes - przedłużenie wypożyczenia do końca sezonu 2019/2020. Portugalczyk z Benfiki Lizbona wystąpił w dziewięciu meczach Lechii, w których zdobył jedną bramkę oraz zanotował jedną asystę.

Kenny Saief - Amerykanin wraca do Belgii (karta zawodnicza tego piłkarza jeszcze przez rok należy do Anderlechtu Bruksela) na rekonwalescencję, ale Lechia rozważa ponowne wypożyczenie w kolejnym sezonie

Błażej Augustyn - kontrakt nie został przedłużony. Zawodnik dołączył do zespołu latem 2017 roku z włoskiej Serie B, w biało-zielonych barwach rozegrał 64 mecze, w których strzelił 5 bramek.

Daniel Łukasik - do końca sezonu 2019/2020 zostaje na wypożyczeniu w tureckim Ankaragucu 

Bartosz Kopacz - do zakończenia sezonu 2019/2020 pozostanie zawodnikiem Zagłębia Lubin. Do Gdańska przyjedzie 1 sierpnia i wzmocni defensywę Lechii w nowym sezonie. W obecnych rozgrywkach Kopacz jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia. Opuścił tylko jedno spotkanie, a w pozostałych 32 meczach swojego zespołu wychodził na boisko w podstawowej jedenastce

Mateusz Sopoćko - pozostaje do końca sezonu 2019/2020 na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała 

Adam Chrzanowski - w sezonie 2019/2020 występował w Miedzi Legnica na zasadzie wypożyczenia, od dnia 1 lipca jako wolny zawodnik przechodzi do występującego we włoskiej Serie B Pordenone Calcio

Marcel Wszołek - od 1 lipca będzie zawodnikiem ŁKS Łódź

Piotr Gryszkiewicz - od 1 lipca będzie zawodnikiem ŁKS Łódź

Lukas Haraslin - wypożyczenie do U.S Sassuolo Calcio zostało przedłużone do 31 sierpnia 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl