PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Już dziś - sesja Rady Miasta Gdańska. Radni podpowiadają, które tematy będą ważne
Już dziś - sesja Rady Miasta Gdańska. Radni podpowiadają, które tematy będą ważne
Radni Piotr Borawski (PO) i Kazimierz Koralewski (PiS) spotkali się w studio naszego portalu, by zapowiedzieć najważniejsze tematy listopadowej sesji Rady Miasta Gdańska. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z filmowym zapisem tej rozmowy. Zapraszamy również już w czwartek, 30 listopada, do obejrzenia na gdansk.pl transmisja na żywo z sesji RMG - początek od godz. 9.

Od lewej: Kazimierz Koralewski (przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości) i Piotr Borawski (przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej)
Od lewej: Kazimierz Koralewski (przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości) i Piotr Borawski (przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej)
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Będzie to już XLV sesja Rady Miasta Gdańska. Szefowie obu klubów - Piotr Borawski (Platforma Obywatelska) i Kazimierz Koralewski (Prawo i Sprawiedliwość) - mówili w naszym studio we wtorek, 28 listopada, m.in.:

  • O wniosku Uniwersytetu Gdańskiego o przystąpienie do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Oliwy Górnej, w rejonie ul. Bażyńskiego 1. Uczelnia chce tam wybudować 40-metrowej wysokości wieżowiec, co wywołuje sprzeciw części mieszkańców dzielnicy. Czy słusznie?
  • O nadaniu Parkowi Oruńskiemu imienia Emilii Hoene, o co wnioskowali radni dzielnicowi. Dlaczego wybrano akurat tę kandydatkę? Park został kupiony i urządzony w stylu romantycznym przez rodzinę Hoene wkrótce po wojnach napoleońskich. W 1918 r. Emilia Hoene teren ten zapisała w testamencie miastu. Takie imię patronki byłoby więc jak najbardziej na miejscu, ale przecież była Niemką, żyła w niemieckim mieście i przekazała park niemieckim władzom Gdańska. Może lepsza byłaby nazwa promująca polskość Gdańska? Co na to PiS?
  • O uchwałach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi. Czy będą podwyżki opłat za wywóz odpadów? Jak politykę Miasta w tym zakresie oceniają obaj nasi rozmówcy?
  • O uchwałach w sprawie polityki finansowej Miasta - zarówno w perspektywie wieloletniej, jak i najkrótszej (w roku 2017).

Program prowadził Roman Daszczyński.

ZAPIS ROZMOWY:


oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl