• Start
  • Wiadomości
  • Trójmiejscy deweloperzy wsparli edukację cyfrową w Gdańsku

Trójmiejscy deweloperzy wsparli edukację cyfrową w Gdańsku

Trójmiejski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich zakupił komputery o wartości 42 tys. zł, by wesprzeć edukację cyfrową uczniów dwóch szkół podstawowych w Gdańsku.
19.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jako Polski Związek Firm Deweloperskich Trójmiasto mamy świadomość, że w obecnej sytuacji wsparcia wymaga nie tylko system opieki zdrowotnej, ale też szkoły i ich uczniowie - mówi Magdalena Reńska, członek zarządu PZFD Trójmiasto
Jako Polski Związek Firm Deweloperskich Trójmiasto mamy świadomość, że w obecnej sytuacji wsparcia wymaga nie tylko system opieki zdrowotnej, ale też szkoły i ich uczniowie - mówi Magdalena Reńska, członek zarządu PZFD Trójmiasto
PZFD Trójmiasto

 

Placówki, które zostały objęte pomocą PZFD Trójmiasto zostały wskazane przez Urząd Miejski w Gdańsku w ramach programu wsparcia komputerowego gdańskich szkół. Nowy sprzęt o łącznej wartości 42 tys. zł trafi do najbardziej potrzebujących uczniów Szkół Podstawowych nr 56 i 21.

- Jako Polski Związek Firm Deweloperskich Trójmiasto mamy świadomość, że w obecnej sytuacji wsparcia wymaga nie tylko system opieki zdrowotnej, ale też szkoły i ich uczniowie, którzy w ekspresowym tempie musieli się przestawić na edukację zdalną – komentuje Magdalena Reńska, członek zarządu PZFD Trójmiasto, dyrektor zarządzająca w spółce Euro Styl. - Dlatego też, po konsultacji z Urzędem Miasta Gdańska, jako przedstawiciele branży deweloperskiej w regionie postanowiliśmy zakupić sprzęt komputerowy, który doposaży najbardziej potrzebujące szkoły. Okres pandemii i teraz - gospodarczego kryzysu, który nadszedł, jest swego rodzaju testem solidarności i wzajemnego wsparcia. Jest wiele osób, które popadły w tarapaty w tym ciężkim czasie. Warto pamiętać, że drobny nawet gest solidarności czy skoordynowana pomoc z zewnątrz, mogą być dla nich jedyną możliwością pokonania trudności 

Przedstawiciele placówek edukacyjnych, którzy już wcześniej zgłaszali braki sprzętowe wśród swoich podopiecznych nie kryją zadowolenia.

- Wszystkich nas zaskoczyła epidemia. Sytuacja ta przyspieszyła wdrożenie edukacji cyfrowej „na całego”. Wcześniej były wprawdzie próby, niektóre obszary poddane już były digitalizacji i sprawdzały się w jednostkowych przypadkach, natomiast gdy wszyscy praktycznie z dnia na dzień zostali w domach okazało się, że są duże braki sprzętowe - mówi Celina Stachowicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 56 w Gdańsku. - Nauczyciele w większości poradzili sobie, częściowo korzystając z własnego sprzętu, gorzej było z uczniami. Po wdrożeniu zdalnego nauczania (online) w pełnym wymiarze, rodzice zaczęli zgłaszać coraz większe potrzeby.

Dyrektorka SP nr 56 tłumaczy, że problem uwidocznił się zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych: - Dlatego wystosowaliśmy prośbę do Wydziału Rozwoju Społecznego Miasta Gdańska o sprzęt dla dzieci. Ogromnie się cieszę, że nastąpił odzew od lokalnych deweloperów. 

- Dzieci zdane są obecnie na edukację zdalną za pomocą własnego sprzętu. Bywają jednak takie rodziny, w których jedynym cyfrowym środkiem komunikacji jest telefon, co w praktyce uniemożliwia efektywne uczestniczenie w zajęciach - dodaje Lidia Lisińska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdańsku. - Niektórym dzieciom wypożyczyliśmy szkolny sprzęt, ale wsparcie deweloperów jest tutaj niezwykle cenne. 

Wydział Rozwoju Społecznego UMG, który koordynował akcję wsparcia od darczyńców takich jak PZFD Trójmiasto, do 19 czerwca przekazał do szkół łącznie ok. 400 zestawów komputerowych. 

 

 

TV

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim