PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Szekspirowski - konkurs foto. Zrób super zdjęcia w teatrze
Szekspirowski - konkurs foto. Zrób super zdjęcia w teatrze
Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do fotograficznej zabawy #mojSzekspirowski. 14 autorów najlepszych zdjęć dokumentujących odwiedziny w teatrze pokaże swoje prace na wystawie podczas gdańskiej Nocy Muzeów 2016. Będą nagrody.

Zdjęcie ze spektaklu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Ciekawe? Może warto się zainspirować?
Zdjęcie ze spektaklu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Ciekawe? Może warto się zainspirować?
Materiały prasowe

Bez ograniczeń wiekowych, bez doświadczenia i profesjonalnego sprzętu - konkurs fotograficzny #mojSzekspirowski przeznaczony jest dla każdego, kto odwiedzi Gdański Teatr Szekspirowski (ul. Bogusławskiego 1).

- Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich widzów. Chcemy, żeby pokazali swoją obecność w teatrze - zaprasza Magdalena Hajdysz, rzecznik prasowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przyjść do gdańskiego teatru na spektakl, koncert, zwiedzanie lub inne wydarzenie i zrobić sobie telefonem lub tabletem pamiątkowe zdjęcie, które będzie subiektywną relacją z uczestnictwa.

- Wiadomo, że podczas występów, np. koncertów, nie można robić profesjonalnych zdjęć bez pozwolenia. Ale można już zrobić tzw. selfie. Podczas spektaklu jest to niestety niemożliwe, ale można zrobić takie zdjęcie przed lub po, można sfotografować się np. z kasjerem lub bileterem. Chodzi o to, żeby uwiecznić siebie w teatrze w ciekawy, kreatywny sposób - mówi Magdalena Hajdysz.


Idź, zobacz, posłuchaj

Okazji do tego będzie w najbliższym czasie wiele - np. podczas koncertu japońskiego zespołu Mouse on the Keys. Trio z Tokio zagra jazz z elementami post-rocka w ostatni dzień majówki - we wtorek 3 maja 2016 r., o godz. 20. Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, z kartą Sceny Odkryć - 10 zł.

Z kolei od czwartku 5 maja 2016 r do niedzieli 8 maja 2016 r. w ramach cyklu Teatry Polskie na gdańskiej scenie prezentować się będzie zespół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Będzie to okazja, by zobaczyć wielokrotnie nagradzane najciekawsze produkcje tamtejszej sceny, pokazywane w kraju i za granicą. W programie znalazły się spektakle: „Droga śliska od traw” w reżyserii Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka, „Konferencja ptaków” w reżyserii Ondreja Spisaka, „Komedia obozowa” w reżyserii Łukasza Czuja oraz „Otello” według dramatu Williama Szekspira w reżyserii Jacka Głomba. Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty, spotkania i dyskusje z artystami oraz koncert zespołu Kormorany - legendy polskiej awangardy. Bilety na spektakle: 15-60 zł. Bilet na koncert: 25 zł.


Prześlij dwa zdjęcia

Zdjęcie wykonane podczas któregoś z tych wydarzeń wystarczy opublikować na Instagramie z tagiem #mojSzekspirowski i wysłać wraz z formularzem na adres konkurs@teatrszekspirowski.pl. Spośród nadesłanych prac organizatorzy wybiorą trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe, m.in. vouchery na wydarzenia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. 14 najlepszych zdjęć zostanie opublikowanych na profilu instagramowym i stronie facebookowej teatru, a 21 maja 2016 r. zostaną zaprezentowane w piwnicy Bramy Wyżynnej podczas wystawy, specjalnie przygotowanej na Noc Muzeów 2016.

Konkurs #mojSzekspirowski trwa do niedzieli 8 maja 2016 r., do godz. 21. Każdy uczestnik może przesłać dwa zdjęcia. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w konkursie wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu znajdują się na stronie organizatora: http://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/mojszekspirowski-konkurs.


Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie organizatora, najpóźniej 17 maja 2016 r.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze