PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Skywayrun Gdańsk Airport. ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ Z NOCNEGO BIEGU

Skywayrun Gdańsk Airport. ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ Z NOCNEGO BIEGU
W nocy  8/9 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja biegu z cyklu SKYWAYRUN. Po raz drugi zawody odbędą się w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, gdzie w biegu na dystansie 5KM weźmie udział 4 000 uczestników. Na stronie gdansk.pl nadamy transmisję bezpośrednio z tych zawodów.
Skywayrun Gdańsk Airport odbędzie się w nocy z 8 na 9 czerwca
Skywayrun Gdańsk Airport odbędzie się w nocy z 8 na 9 czerwca
źródło: skywayrun.pl


Zapisy na tegoroczny SKYWAYRUN Gdańsk Airport 2019 zostały otwarte już 1 marca, a udostępnione pakiety startowe rozeszły się w ciągu tygodnia. Tegoroczny – dwunasty już - bieg będzie największym z dotychczas organizowanych na pasie startowym czynnego lotniska międzynarodowego w Polsce. W ubiegłym roku w biegu na gdańskim lotnisku wzięło udział 2 000 biegaczy, choć jak się okazało zainteresowanych było dużo więcej.
W tym roku transmisję z biegu będzie można zobaczyć na stronie gdansk.pl

Wcześniejsze biegi przeprowadzano w Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w Bazie NATO Poznań /Krzesiny podczas edycji militarnych biegu.

Zobacz jak wyglądał ubiegłoriczny bieg:
Udział w biegu SKYWAYRUN jest jedyną okazją, aby móc pobiec po niedostępnym na co dzień pasie startowym, dlatego jest to niezwykłe przeżycie dla każdego biegacza. Dystans do przebiegnięcia to 5KM, a trasa będzie poprowadzona pasem startowym oraz drogami kołowania. Bieg odbywa się w nocy – start jest zaplanowany na godzinę 01:00 – z uwagi na to, że bieg odbywa się na działającym lotnisku, jego rozpoczęcie nastąpi po ostatnim lądowaniu samolotu. Na czas biegu będzie włączone pełne oświetlenie pasa startowego, takie samo jakiego używa się przy lądowaniu samolotów. Przed startem zawodnicy będą musieli przejść kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu.

Czytaj też: NOCNY BIEG SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl