Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

NOCNY BIEG SKYWAYRUN GDAŃSK AIRPORT

W nocy  8/9 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja biegu z cyklu SKYWAYRUN. Po raz drugi zawody odbędą się w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy, gdzie w biegu na dystansie 5KM weźmie udział 4 000 uczestników. Będzie to największy dotychczas bieg po pasie startowym czynnego lotniska międzynarodowego w Polsce. W ubiegłym roku w biegu na gdańskim lotnisku wzięło udział 2 000 biegaczy, choć jak się okazało zainteresowanych było dużo więcej.

A
A

Tak było podczas pierwszej edycji biegu w Porcie Lotniczym Gdańsk:

Zapisy na tegoroczny bieg zostały otwarte 1 marca, a udostępnione pakiety startowe rozeszły się w ciągu tygodnia.

Bieg SKYWAYRUN Gdańsk Airport 2019 będzie już 12-tym biegiem po pasie startowym lotniska organizowanym przez SKYWAYRUN. Wcześniejsze biegi przeprowadzano w Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w Bazie NATO Poznań /Krzesiny podczas edycji militarnych biegu.

Udział w biegu SKYWAYRUN jest jedyną okazją, aby móc pobiec po niedostępnym na co dzień pasie startowym, dlatego jest to niezwykłe przeżycie dla każdego biegacza. Dystans do przebiegnięcia to 5KM, a trasa będzie poprowadzona pasem startowym oraz drogami kołowania.

Bieg odbywa się w nocy – start jest zaplanowany na godzinę 01:00 – z uwagi na to, że bieg odbywa się na działającym lotnisku, jego rozpoczęcie nastąpi po ostatnim lądowaniu samolotu.

Na czas biegu będzie włączone pełne oświetlenie pasa startowego, takie samo jakiego używa się przy lądowaniu samolotów. Przed startem zawodnicy będą musieli przejść kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu.

Biuro Zawodów znajdować się będzie na terenie Portu Lotniczego Gdańsk przy ul. Juliusza Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk i będzie czynne w dniach: 6.06.2019 r. (czwartek) 15:00 – 21:00, 7.06.2019 r. (piątek) 15:00 – 21:00, oraz w dniu biegu: 8.06.2019 r. (sobota) 11:00 -19:00.; bezpośrednio przed biegiem pakiety nie będę wydawane.

8 czerwca od godz. 21:00 przewidziane są atrakcje w terminalu lotniska, a sam bieg będzie transmitowany dla kibiców z pasa startowego na telebim ustawiony w terminalu oraz on-line na www.gdansk.pl

Uczestnicy oprócz doskonałego humoru muszą zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem – ten sam, na podstawie którego dokonali zapisu na bieg.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, należy jednak pamiętać, że osoba niepełnoletnia aby odebrać pakiet, musi mieć ze sobą zgodę na udział w biegu podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego. Taką zgodę można pobrać ze strony www.skywayrun.pl Zachęcamy także do zapoznania się umieszczonym na stronie www regulaminem biegu.

O SKYWAYRUN Ogólnopolski cykl biegów po pasach startowych lotnisk SKYWAYRUN jest połączeniem pasji do biegania i doświadczenia organizacyjnego. Wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom środowiska biegaczy, szukającego biegów niebanalnych, przełamujących schematy i oferujących nowe wyzwania i przeżycia.

Pierwszy bieg z cyklu odbył się w nocy 18/19 kwietnia 2015 roku na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Wzięło w nim udział 776 biegaczy.