PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rozszerzona rzeczywistość w Ergo Arenie. Zabierz smartfona i zagraj w nietypowej grze

Rozszerzona rzeczywistość w Ergo Arenie. Zabierz smartfona i zagraj w nietypowej grze
"Jest rok 2259. Właśnie lecicie z misją na kosmiczną stację badawczą „NVC Posejdon”, która znajduje się na planecie TRAPPIST 1B, oddalonej od Ziemi 39 lat świetlnych". To początek opowieści, której ciąg dalszy może napisać każdy uczestnik nowej gry miejskiej. Jej organizatorem jest Ergo Arena. Zagraj: 16 lub 18 września.
Ergo Arena zaproponowała mieszkańcom w ostatnich tygodniach m.in. plenerowe kino samochodowe
Ergo Arena zaproponowała mieszkańcom w ostatnich tygodniach m.in. plenerowe kino samochodowe
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Trwająca epidemia to nadal trudny czas dla tzw. przemysłu czasu wolnego, w tym dla hali widowiskowo-sportowej znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu. W związku z obowiązującym wciąż zakazem organizacji masowych imprez przyciągających tysiące widzów, przedstawiciele Ergo Areny postanowili zaproponować mieszkańcom inny rodzaj rozrywki - udział w grze miejskiej z użyciem specjalnej aplikacji, którą wystarczy zainstalować we własnym smartfonie.

 

   Największe imprezy sportowe, koncerty światowych gwiazd muzyki - ERGO ARENA ma 10 lat

 

W ten sposób, 16 i 18 września, Ergo Arena "stanie się bazą kosmiczną i terenem gry miejskiej". Stanie się tak dzięki AR, czyli rzeczywistości rozszerzonej. Za sprawą specjalnej aplikacji na smartfonie, grać będą mogły kilkuosobowe drużyny. Można zgłosić się z całą grupą znajomych, można też indywidualnie.

Na miejscu informatycy, którzy przygotowali wspomnianą aplikację, wytłumaczą uczestnikom, jak należy z niej korzystać i jakie są zasady gry. Gracze otrzymają też gadżety niezbędne do uczestniczenia w rozgrywkach.

 

1
Mat. Ergo Arena

 

"Jest rok 2259. Lecicie z misją na kosmiczną stację badawczą „NVC Posejdon”, znajdującą się na planecie TRAPPIST 1B, oddalonej od Ziemi 39 lat świetlnych. Planeta ta została wybrana, aby w najbliższym czasie założyć na niej ziemską kolonię, gdyż warunki życia na ojczystej planecie stają się coraz bardziej nieznośne. Macie zmienić stacjonującą tam aktualnie załogę. Kiedy w końcu docieracie na miejsce, nikt z was nie czuje jednak radości. Obudziliście się ze snu hibernacyjnego z bardzo złym przeczuciem. Czy na stacji na pewno wszystko jest tak jak powinno?" - tak zaczyna się opowieść, w której będzie mógł uczestniczyć każdy chętny.

Podczas dwugodzinnej rozgrywki gracze będą mieli możliwość zajrzenia do różnych zakątków hali, które na co dzień nie są dostępne dla gości.

- Wciel się w naukowca, mechanika, astronautę lub kosmicznego marines i wykonaj czekające na Ciebie i Twoją drużynę zadania - zachęcają organizatorzy.

 

   Ergo Arena. Więcej udogodnień dla osób niedosłyszących w gdańsko-sopockim obiekcie

 

Grę zaplanowano w środę, 16 września, o godz. 16.00, 18.00 i 20.00 oraz w piątek, 18 września, o godz. 19.00 i 21.00, liczba miejsc jest ograniczona.

Bilety można nabyć w cenie 15 złotych (to specjalna oferta dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej - karty sprawdzane będą przy wejściu do obiektu) oraz 30 złotych (cena dla wszystkich, którzy nie posiadają takich kart). Są już dostępne TUTAJ

W grze mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Jeden bilet umożliwia uczestnikowi jedną grę. 

Sponsorem jest miejska spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, a partnerami strategicznymi: Miasto Gdańsk i Miasto Sopot.

Gry odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl