PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ergo Arena. Więcej udogodnień dla osób niedosłyszących w gdańsko-sopockim obiekcie

Ergo Arena. Więcej udogodnień dla osób niedosłyszących w gdańsko-sopockim obiekcie
Problemy ze słuchem nie muszą być przeszkodą w wysłuchaniu koncertu ulubionego artysty czy obejrzeniu meczu ulubionego klubu bądź reprezentacji Polski. W hali widowiskowo-sportowej funkcjonuje od kilku tygodni Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, który na wybranych imprezach muzycznych pełni rolę wypożyczalni sprzętu audio dla osób niedosłyszących.
Ergo Arena wprowadza kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i niedosłyszących
Ergo Arena wprowadza kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i niedosłyszących
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Hala Ergo Arena wprowadza w tym roku udogodnienia dla osób niedosłyszących, a także dla poruszających się na wózkach inwalidzkich. W strefie A1, obok wejścia głównego do obiektu, znajduje się wspomniany Punkt Informacji, gdzie na czas wydarzeń muzycznych można wypożyczyć sprzęt audio.

- W ramach wypożyczalni oferujemy 20 bezprzewodowych odbiorników radiowych Sennheiser RR 840 wyposażonych w akumulator pozwalający na pracę do ośmiu godzin. Odbiornik może być wypożyczony ze słuchawkami nagłownymi, pętlą indukcyjną Sennheiser EZT 3011 przeznaczoną do użytku z aparatami słuchowymi wyposażonymi w telefoniczną cewkę odbiorczą, lub transmiterem Bluetooth Audiocore AC820 umożliwiającym transmisję dźwięku z odbiornika do aparatów słuchowych bądź słuchawek bezprzewodowych. Odbiornik można też podłączyć do innego urządzenia osoby wypożyczającej - informuje Bartosz Tobieński, rzecznik Ergo Areny. 

W hali prowadzona jest także modernizacja podestów dla osób niepełnosprawnych. Dzięki przeprowadzonym pracom sprawniej będzie można poruszać się, jak i dojechać wózkiem inwalidzkim do specjalnej platformy. Obniżone zostaną także barierki, dzięki czemu zwiększyć ma się komfort i widoczność. W platformach zamontowane zostaną także dodatkowe półki z gniazdkami elektrycznymi.

W bieżącym roku zaplanowano także "podniesienie standardów pomieszczeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych" na wybranych kondygnacjach. Dzięki dodatkowym udogodnieniom i rozwiązaniom wygodniej będzie załatwić swoje potrzeby.

To nie wszystko. Spółka Ergo Arena postanowiła także rozszerzyć współpracę z fundacjami pomagającymi przystosować się do życia społecznego osobom z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania. Podopieczni fundacji, działając jako wolontariusze podczas wybranych imprez, pomogą kibicom bądź melomanom, dotrzeć do wybranej części hali.

 

Bez nazwy
Mat. Ergo Arena

 

Ergo Arena będzie obchodzić w tym roku okrągłe 10 urodziny. Hala została oficjalnie otwarta 18 sierpnia 2010 roku.

Jej powierzchnia całkowita to ponad 54 tys. metrów kwadratowych. Ma osiem kondygnacji, a jej wysokość to ponad 30 metrów. Obiekt ma kształt koła - z każdego miejsca kibic bądź miłośnik muzyki dostanie się bezpośrednio na główny parkiet.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl