Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przyjdźcie powitać Kate i Williama - prezydent Gdańska zaprasza mieszkańców

We wtorek, 18 lipca, brytyjska para książęca odwiedzi Gdańsk. To jedyna i niepowtarzalna szansa, by zobaczyć na żywo członków rodziny królewskiej. Od godz. 9.00 będziemy śledzić na żywo podróż Kate i Williama, godz. 14.00 transmisja wideo z Długiego Targu.

Przyjdźcie powitać Kate i Williama - prezydent Gdańska zaprasza mieszkańców
A
A
data publikacji: 17 lipca 2017 r.


Kate i William wizytę w Polsce rozpoczęli w poniedziałek, 17 lipca, o godz. 13.30, lądując w Warszawie. Z lotniska od razu pojechali do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu. 
W Gdańsku para książęca pojawi się we wtorek, 18 lipca, około godz. 11.00. Pierwszym etapem wizyty tego dnia będzie Muzeum Stutthof w Sztutowie. W naszym mieście Kate i William spodziewani są ponownie około godz. 14.00.

Pierwsze kroki skierują do Dworu Artusa, gdzie w kameralnej atmosferze przywitają ich prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Waldemar Ossowski. Około godz. 15.00 Kate i William staną u progu Dworu Artusa, by oficjalnie przywitać się z gdańszczanami.

Dla mieszkańców miasta i turystów przygotowano 6 tys. powitalnych chorągiewek: 3 tys. brytyjskich i 3 tys. gdańskich. Będę rozdawane przez wolontariuszy.

Warto zająć sobie miejsce koło fontanny Neptuna, ponieważ po powitaniu para książęca przespaceruje się właśnie koło Króla Mórz.

Dla tych, którzy nie mogą pojawić się we wtore, 18 lipca, na Długim Targu, mamy dobre wieści: wizytę Kate i Williama będzie można oglądać na żywo na naszym portalu. Transmisja od około godz. 14.00. 


PRZYDENT GDAŃSKA PAWEŁ ADAMOWICZ ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW DO POWITANIA PARY KSIĄŻĘCEJ 


Czytaj także: 

Para książęca już w Polsce! We wtorek spotkacie Kate i Williama w Gdańsku

Naszyjnik i spinki z bursztynu. Gdański prezent dla księżnej Kate i księcia Williama

Jej książęca garderoba. W co Kate i William ubiorą się na wizytę w Gdańsku? -
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora